BAŞKANLAR YAPEX’TE

Koruma sektörü ve yerel yönetimlerin buluşma noktası olan YAPEX Fuarı 9’uncu kez kapılarını açtı. “Kentsel Korumada Kültür Mirası” temasıyla düzenlenen fuar, 6-8 Kasım tarihlerinde Konyaaltı Nâzım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Güncel 7 Kasım 2019 18:35
BAŞKANLAR YAPEX’TE
-A +A

Koruma sektörü ve yerel yönetimlerin buluşma noktası olan YAPEX Fuarı 9’uncu kez kapılarını açtı.  “Kentsel Korumada Kültür Mirası” temasıyla düzenlenen fuar, 6-8 Kasım tarihlerinde Konyaaltı Nâzım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

ÇEKÜL Vakfı işbirliği ve Tarihi Kentler Birliği’nin desteği ile Akdeniz Tanıtım tarafından gerçekleştirilen YAPEX Restorasyon, Renovasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı, belediyelerin bilgi birikimlerini ve projelerini paylaştığı bir platform olmaya devam ediyor. Her yıl farklı bir temanın ele alındığı ve tarihi kentlerin, kazanılan deneyimler ışığında yeni hedefler belirlediği fuar bu yıl 6-8 Kasım tarihleri arasında “Kentsel Korumada Kültür Mirası” temasıyla düzenleniyor.

BAŞKANLAR YAPEX’TE BULUŞTU
Fuarın 6 Kasım 2019 tarihinde düzenlenen açılış törenine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve fuarda yer alan yerel yönetimlerin temsilcileri katıldı. ÇEKÜL Vakfı ve TKB Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen açılışta yaptığı konuşmada,9 yıldır büyük bir özenle o yılki çalışmalarını sergileyen ve başarılı işlere imza atan tüm belediyeleri tebrik ettiğini belirterek, “Fuarda tüm belediyeler stantlarıyla kendi kimliğini, kendi kültürünü anlatıyor. Tüm katılımcı belediyelere teşekkür ediyorum” dedi.

“KÜLTÜREL MİRAS” VURGUSU
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen konuşmasında, insanların geleceklerine verdikleri önemin geçmişlerine duydukları saygıyla doğru orantılı olduğuna dikkat çekti. Esen, “Geçmişe duyulması gereken saygıyı yayma ve geçmişteki değerlerimizin gelecek nesillere en iyi şekilde aktarılması için YAPEX Fuarı ve benzeri organizasyonlar çok değerli” diye konuştu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise Antalya’nın bugüne kadar gelen tarihi ve kültürel mirasını gelecek nesillere aktarmak için korumaya devam edeceklerini söyledi.

ONKAR: GURUR VERİCİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesine desteklerinden ötürü teşekkür eden Akdeniz Tanıtım adına katılan Genel Müdür Fatih Onkar ise “Kültürel değerlerin korunması anlamında tüm belediye başkanları çok değerli proje ve çalışmalara imza atıyor. Restorasyon temasıyla gerçekleştirdiğimiz YAPEX Fuarı’nı gerçekleştirmek bizim için çok gurur verici. Tarihi Kentler Birliği’ne bize duyduğu güvenden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Haber merkezi
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...