Başkan Uysal’dan ANSİAD’a ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD)Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Kan'ı ziyaret etti

Güncel 18 Eylül 2018 15:51
Başkan Uysal’dan ANSİAD’a ziyaret
-A +A

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD)Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Kan'ı ziyaret etti.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı  ANSİAD Başkanı Sadi Kan ve yönetim kurulu üyeleri Ali Bal, Akın Akay Akıncı, Sarper Dermut ile Necdet Alkandemir karşıladı. Ziyarette dernek çalışmaları hakkında bilgi veren ANSİAD Başkanı Sadi Kan, derneğin 28 yıl önce kurulduğunu ve güçlü bir kurumsal kimliği bulunduğunu kaydetti.

Sürekli öğrenen, bilgi üreten ve bilgiyi topluma yayan gerçek bir sivil toplum hareketi olduklarını kaydeden Başkan Kan, "Bizler kalkınmanın, gelişmenin sırrının insana değer vermekten geçtiğini tecrübemizle ve ANSİAD olarak yaptığımız çalışmalarla öğrendik. Bizler, STK üyeleri bu çabalarının uygulanabilmesi, geniş kitlelere ulaşması bakımından politika yapıcılara, yerel uygulayıcılara ve hepsini kapsayan, devleti kentimizde ve bölgemizde temsil eden yöneticileri ile işbirliği yapmaya ihtiyaç duyarız" dedi.
ANSİAD'ın geçmişten günümüze misyonunun her kurumla iyi ilişkiler ve iş birliği olduğunu dile getiren Başkan Kan, “Bölgedeki işadamları, diğer iş dünyası örgütleri ve protokolü bir araya getirerek bölge ve ülke sorunları hakkında müzakere yaparak görüşmelerimizi sürdürmekteyiz" diye konuştu.

'ANTALYA KATMA DEĞER ÜRETMELİ'
ANSİAD'ın Antalya ve Türkiye ekonomisine, iş dünyasına önemli katkıları olduğunu belirten Başkan Ümit Uysal da "Antalya'mız Akdeniz kıyısında bütün pazarlara yakın harika bir iklime sahip, muhteşem bir yer. İsterdik ki on milyarlarca dolarlık inovatif, teknolojik tarımsal ürün Antalya limanından dünyaya satılıyor olsun. Antalya'mızın çevresindeki 400 antik kent, her gün dünyanın dört bir yanından gelen bilim adamlarının ve kültür insanlarının ziyaret ettiği yerler olsun" dedi.

Dünyadaki 200 ülkenin yaklaşık 150'sinden büyük olan Antalya'nın yine 200 ülkenin 150 tanesinden fazla katma değer üretmesini istediklerini vurgulayan Uysal, “Ben iş adamlarımızın ve girişimcilerimizin bu yetenekte olduğuna inanıyorum. Ama maalesef toplam kamu yönetimi bu yetenekte olamadı. Ve bugün Türkiye'mizde istediğimiz ekonomik performansın çok gerisinde kaldık. Gelecekte hem Antalya hem Türkiye olarak dev ekonomilerle olmamız gereken yere doğru yol almamızı temenni ediyorum" diye konuştu. Görüşme sonrasında Başkan Kan, Başkan Uysal'a, ziyareti anısına Antalya Kaleiçi'ne ait gravür tablosu hediye etti.

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...