Başkan Uysal’dan ‘Yedi Arıklar’ çıkışı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kızıltoprak Mahallesi'nde düzenlenen halk gününde Yedi Arıklar olarak bilinen bölgede Hazine mülkiyetindeki parsellerin belediyeye devri için gerekli girişimleri yaptıklarını belirterek “Bize devredildiği anda taahhüdümüz geçerlidir" dedi

Güncel 12 Şubat 2019 15:10
Başkan Uysal’dan ‘Yedi Arıklar’ çıkışı
-A +A

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kızıltoprak Mahallesi'nde düzenlenen halk gününde Yedi Arıklar olarak bilinen bölgede Hazine mülkiyetindeki parsellerin belediyeye devri için gerekli girişimleri yaptıklarını belirterek “Bize devredildiği anda taahhüdümüz geçerlidir" dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 'Biz Size Geliyoruz' sloganıyla düzenlediği halk gününde Kızıltoprak Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahallenin kapalı pazar yerinde gerçekleşen buluşmaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada, temel belediyecilik hizmetlerinden sosyal destek ve yardım çalışmalarına ve komşulaşma faaliyetlerine Muratpaşa'da yepyeni bir kompozisyona imza attıklarını söyledi.

Başkan Uysal, Muratpaşa'da ayrı gayrı, öteki, yabancı, gurbet gibi kavramlara yer olmadığını söyledi. Muratpaşa'da son 5 yıl içinde üreten bir belediye döneminin başladığına dikkat çeken Başkan Uysal, çöp konteynerlerinden asfalta, parklarda ve diğer yeşil alanlarda kullanılan çiçek ve bitkilere hep Muratpaşa'nın kendi üretimi olduğunu söyledi.
"Onu bunu zengin etmeyiz sadece şehrimizi zengin ederiz" diyerek konuşmasına devam eden Başkan Uysal, şunları söyledi:
“Muratpaşa'mızda her insan değerli. Turunç Masa'ya 'Alo' diyen her insan torpilli. Muratpaşa'mızda torpil aramanıza gerek yok. Turunç Masa, 444 80 07 aradığınızda kamu hizmetinin başının tacısınız. Ama bunu biz yapmıyoruz. Biz sadece bunu organize ediyoruz. Bunu yapan sizsiniz. Sizin vergilerinizle yapılıyor hepsi. Kim olursa olsun, televizyonlara çıkıp 'Şunu yaptım bunu yaptım' diyenlere kanmayın. Onları yapan sizsiniz. Çünkü vergiyi veren sizsiniz. Fedakarlığı yapan sizsiniz. Çünkü bu memleketin sahibi sizsiniz."

YEDİ ARIKLARI ŞEHRE KAZANDIRACAĞIZ
Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Ümit Uysal, Kızıltoprak Mahallesi'nde Yedi Arıklar diye bilinen alana ilişkin de çalışmaların devam ettiğini söyledi. Söz konusu alanda Hazine mülkiyetindeki parsellerin Muratpaşa Belediyesi'ne devri için gerekli girişimleri yaptıklarını belirten Başkan Uysal, “Bize devretsinler içindeki tüm müştemilatların kamulaştırma yükünü üstleniyoruz. Defalarca istedik. Yazılı istedik, sözlü istedik. Bize devrilmedi. Bize devredildiği anda taahhüdümüz geçerlidir. Yedi Arıkları şehrimize kazandıracağız" diye konuştu.

RAKAMLARLA KIZILTOPRAK
Muratpaşa Belediyesi, Kızıltoprak Mahallesi'nde 29 noktada 93 çöp konteynerini yeraltına aldı. 18 park ve yeşil alan çalışmasını tamamlandı. Mahalleye 55 bin 849 metrekare yeni yeşil alan ve park kazandırıldı. Kızıltoprak'ta 18 bin 822 metre yolda 41 bin 75 ton sıcak asfalt çalışması yapıldı. 17 bin 549 metrekarede kaldırım düzenlemesi yapıldı. Recep Gürbüz Güreş Eğitim Merkezi, orta ve yükseköğrenim gören kız öğrenciler için Gençlik Evi'ni hizmete açıldı. 3 bin 207 mahalleli Muratpaşa Belediyesi'nin sosyal yardım ağına dahil olurken 73 mahalle sakinine 74 bin 190 lira nakdi yardımda bulunuldu. Ayrıca Kızıltoprak'tan 42 üniversite öğrencisine 57 bin 639 liralık eğitim yardımı yapıldı. Mahallenin 163 genci Muratpaşa Gençlik Merkezi'yle üniversite sınavlarına hazırlandı. İlk ve ortaokul çağındaki 2 bin 666 öğrenci Zeytinköy Destek Eğitim Merkezi'nden yararlandı.

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...