BAŞKAN UYSAL'A ' SAPAN ' MERMİSİ

SAPAN’DAN, ZEHİR ZEMBEREK SUÇLAMALAR

Politika 8 Şubat 2019 19:20
BAŞKAN UYSAL'A ' SAPAN ' MERMİSİ
-A +A
Haberin Videosu


HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

CHP’den ihraç edildikten sonra uzun süre konuşmayan eski milletvekili Yıldıray Sapan, sessizliğini bozdu. DSP’den Muratpaşa Belediye Başkan Adayı olarak siyaset sahnesine dönen Sapan, ihracından sorumlu tuttuğu Ümit Uysal’a zehir zemberek suçlamalar yöneltti. Uysal’ın, 'FETÖ ile bağlantılı’ olduğunu iddia eden Sapan, “Muratpaşa Belediyesi’ni FETÖ’den kurtarmaya geliyorum” dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP), Antalya’da sürpriz isimler çıkarmayı sürdürüyor. CHP adayı olarak daha önce ismi açıklanıp geri çekilen eski Belediye Başkanı İsa Yıldırım Aksu’dan, Necati Topaloğlu Kemer'den ve Belediye Başkanlığı yapmış bir diğer isim Mehmet Habalı Serik’ten DSP adayı olurken, CHP’den iki isim DSP saflarına katıldı. Geçtiğimiz günlerde CHP’den istifa eden M.Reşat Oktay, DSP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı yapılırken, CHP’den bir dönem Milletvekilliği yapan daha sonra partiden ihraç edilen Yıldıray Sapan da Muratpaşa Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.

(Reşat Oktay)

REŞAT OKTAY, BÜYÜKŞEHİR’E TALİP
Kısa bir süre önce CHP’den istifa eden ve özellikle “CHP cemaatlerle ilişkili” şeklindeki açıklamasıyla olay yaratan Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dr. Reşat Oktay, DSP’nin Büyükşehir adayı olarak iddiasını dile getirdi. Oktay, CHP’nin iktidar hedefi olmadığını ve yapılan ittifak çalışmalarının partinin ilkelerine uymadığını söyleyerek istifasını açıklamış, “Bu partiyle yürümek mümkün değil. Artık fikri düşüncelerime uymuyor” ifadelerini kullanmıştı. Oktay bu söylemlerini CHP’den Muratpaşa Belediye Başkan adayı yapılmamasının ardından sarf etmişti.

(Ümit Uysal)

SAPAN, BİR DÖNDÜ 'PİR' DÖNDÜ
Antalya'da uzun yıllar CHP'de siyaset yapan Yıldıray Sapan ise, 2015 genel seçimlerinde milletvekili adaylığında ön seçimden çıkamadı. Semih Esen'in CHP'nin il başkanı seçildiği dönemde Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın seçimlere etkisi olduğunu öne süren Sapan'ın Uysal'la arası açıldı. Uysal'a sert eleştirilerde bulunan Sapan, kişisel twitter hesabı üzerinden Muratpaşa Belediye Başkanı CHP'li Ümit Uysal'ı hedef alan açıklamaları nedeniyle 2016 yılında partisinden ihraç edilmişti.
CHP’nin en ‘sivri dilli’ üyesi olarak dikkatleri üzerinde toplayan Yıldıray Sapan, DSP Muratpaşa Belediye Başkan adaylığı açıklandıktan hemen sonra yaptığı açıklamada, eski partilisi Ümit Uysal hakkında kamuoyunu şok edecek iddia ve suçlamalarda bulundu.


SAPAN’DAN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER

CHP’den ihracından sorumlu tuttuğu Muratpaşa Belediye Başkanı ve Başkan adayı Ümit Uysal’ın terör örgütü FETÖ ile ‘bağlantılı’ olduğunu öne süren Sapan, şu ifadeleri kaydetti:

“Bazıları bu adaylığımı ihanet olarak görecektir. Ben CHP’ye ihanet etmedim partiden ihraç edildim. Kim tarafından ihraç edildim? FETÖ ve FETÖ’yle bağlantılı insanlar tarafından ihraç edildim. Kim bu insanlar? Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal. Peki FETÖ bağlantısı ne? FETÖ bağlantısı şu; Falez A.Ş.’yi kuran bugün hali hazırda tutuklu olan Belediyeler İmamı Erkan Karaaslan’dır. Yani Falez A.Ş’yi kim kurmuş? FETÖ kurmuş. Peki bundan Ümit Uysal’ın haberi yok mu? Bal gibi var. Aynı Ümit Uysal beni partiden ihraç ettiriyor. Niçin ettiriyor? FETÖ orada daha kolay at koştursun diye” dedi.


CHP, ANTALYA’DA FETÖ’YE BULAŞMIŞTIR

“CHP’nin yöneticilerinin bir kısmının FETÖ bağlantılı olduğunu nereden anlıyoruz. 2015 seçimleri öncesinde yapılan ön seçimi de FETÖ’den tutuklanan bir hakim yapmıştır mesela. Dolayısıyla CHP Antalya’da da FETÖ’ye bulaşmış durumda.  Bu anlattıklarım en büyük kanıtı. Sadece Falez A.Ş. değil, yine aynı adamı (Erkan Karaaslan’ı) başdanışman yaptılar örneğin. Belediye başkan yardımcısının şoföründen bylock çıktı.  Zaman Gazetesi’ne aboneler. Bu gazetenin Bank Asya’daki hesabına çeşitli tarihlerde yatırılan paralar var. Yani bir insanı FETÖ’yle ilişkisi anlamında suçlamanın en temel argümanlarının tamamı mevcut. Zaten iki aydır Ümit Uysal’ın hakkında devam eden soruşturma var FETÖ meselesinden dolayı. . Erkan Karaaslan’ın ifadeleri var. Bunlar şaka değil. Kısacası beni o partiden FETÖ uzaklaştırdı ve ben asla o partiye ihanet etmedim.”

SAPAN: MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM
Sapan DSP’den aday olmasını ise şöyle değerlendirdi:
Bu mücadeleye siyaseten devam etmek isteğini belirten Sapan, “Bana tercih alanı, seçenek bırakmadılar. Demokratik Sol Parti de benim fıtratıma uygun bir parti. Zaten DSP, CHP’nin bütün o Atatürk’ten gelen, içselleştirmiş olduğu ne varsa içinde barındıran bir parti. Bu anlamda baktığınızda ayrı bir partiye geçtiğimiz söylenemez. DSP’den bana ilgi gösterdiler ve aday oldum. Ben Muratpaşa Belediyesini FETÖ’den kurtarmaya geliyorum. Bu benim için ciddi bir uğraş olacak. Fultime çalışacak ve inşallah başarılı da olacağız.” dedi.

OKTAY: CHP, DERİN BİR UMUTSUZLUK

Öte yandan, kısa bir süre önce CHP’den istifa eden ve özellikle “CHP cemaatlerle ilişkili” şeklindeki açıklamasıyla olay yaratan Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Dr. Reşat Oktay da, DSP’nin Büyükşehir adayı olarak iddiasını dile getirdi. CHP’de, parti iradesi yerine kavga iradesi oluştuğunu savunan Oktay, istifa sürecinde yaptığı açıklamaların arkasında olduğunu bir kez daha vurgulayarak, “İnsanların büyük bir çoğunluğu umutsuz. Fakat iktidar isteyecek, muhalefet yapabilecek bir yapı yok karşılarında. Oysa halk iktidar değişikliği istiyor, yenileme istiyor. Bu meyanda CHP’nin içerisindeki kavga ve niza ile vatandaşa umut olamayacağını düşünüyorum” dedi.

OKTAY İDDİALI: SEÇİMİ ALACAĞIM
Antalya’yı 2050 yılına taşıyacak bir vizyon ortaya koymak amacıyla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu kaydeden Oktay, sözlerini şöyle tamamladı:

“Antalya bugünü, yarını veya 2023’e değil 2050 yılını konuşacak. 2050’de Antalya kenti bugünkü nüfusunu ikiye katlayacak. Bu yollar yetecek mi, bu imar planları 25 yıl sonrası Antalya’sı için yeterli olacak mı, ne yapmamız gerekiyor?  Biz deprem bölgesindeyiz, herkes gözden kaçırıyor. Antalya’nın yenilenmesi gerekiyor. Betonarme yapılar dünyada 60 yılda bir yenilenir, doğal olarak Antalya’nın da artık yenilenmeye ihtiyacı var. Bunun için de artık Antalya’nın mantıklı, vatandaşın mülkiyetine de değer katacak bir şekilde yeniden planlanması gerekiyor. Doğal olarak Antalya’yı geleceğe taşıyacak bir vizyonu ortaya koymak istiyorum. Turizme çok büyük önem veriyorum Tarıma çok büyük önem veriyorum. Her ikisi de bu kentin olmazsa olmazları. Dolayısıyla tarımı da turizmi de destekleyecek ticaret noktasında üç ayaklı bir ekonomik plana programa ihtiyaç var. Bununla ilgili projelerimi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağım. Ve bu seçimi alacağım.”

Kaynak : Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...