BAŞKAN TAŞ: İĞNEYİ KENDİMİZE BATIRDIK

TEDBİRLERİMİZİ ALDIK, YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ…

Politika 4 Temmuz 2019 17:24
BAŞKAN TAŞ: İĞNEYİ KENDİMİZE BATIRDIK
-A +A

Yerel seçimlerin ardından ilk kez konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, "Biz milletimizin kararına saygı duyuyoruz. İğneyi kendimize batırdık, tedbirlerimizi alıp yolumuza devam ediyoruz" dedi. Başkan Taş, AK Parti iktidarı olarak Muhittin Böcek’e gereken desteği vermeye hazır olduklarının da altını çizdi.

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından ilk kez gazetecilerle buluşan AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, seçim süreci ve gündemi değerlendirdi.

MİLLETİMİZİN KARARINA SAYGI DUYUYORUZ
31 Mart Mahalli İdareler seçimi ve 24 Haziran'da yenilenen İstanbul seçimlerinin ardından CHP, İYİ Parti ve HDP'nin içerisinde bulunduğu Millet İttifakının bir zafer sarhoşluğu içerisinde olduğunu belirten Taş, "Zafer sarhoşluğu içerisinde adeta şımarık bir çocuk edasıyla hareket eden arkadaşlara şunu hatırlatırım. Biz hem 2004'te hem de 2014'te büyükşehir belediyesini kazandık. Girdiğimiz tüm seçimlerden Antalya'da birinci parti olarak çıktık. Bu zafer sarhoşluğu içerisinde AK Parti'nin yaptığı işleri hiç kimse kapatamaz. Tüm seçimlerden zaferle çıkmış bir partinin mensubu olarak, bizler bugünde milletimize hizmet etme younda emin adımlarla ilerliyoruz. Antalya, İstanbul, Ankara'da Millet İttifakı kazanmıştır, biz milletimizin kararına saygı duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

SÜRGÜN İDDİASI
Yerel seçimler öncesinde verilen sözlerin tutulması gerektiğini vurgulayan Taş, "Antalya özelinde söylüyorum; işçilere ne dediler seçimden önce, ‘sizleri sürgün yapmayacağız, işten çıkarmayacağız, sendikal baskı yapmayacağız.’ Adeta milletimizi kandırıp seçimden önce şirin çocuk taklidi yapıp verdikleri sözü unutmaları bizleri üzmektedir. Biz Antalya’da AK Parti olarak muhalefetteyiz, Cumhur İttifakı’nın 49, Millet İttifakı’nın 51 meclis üyesi var. Bu noktada bizler verilmiş olan tüm sözlerin takipçisi olacağız” dedi. Seçimin ardından 3 gün sonra 100’ün üzerinde çalışanı sürgün edildiğini savunan Taş,“ Şirin çocuk taklidi yapacaksın, seçimi kazanacaksın, daha sonra ekmeğinin derdinde olan çalışanı Manavgat’tan Kaş’a süreceksin.” dedi.

İĞNEYİ KENDİMİZE BATIRDIK

31 Mart seçimlerinde Antalya Büyükşehir belediyesini ve diğer kaybedilen ilçe belediyelerinin neden kaybedildiği ile ilgili çalışmalar yaptıklarını belirten AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, "Biz 3 aydır büyükşehir belediyesini neden kaybettik diğer ilçe belediyelerini neden kaybettik, burada bizim eksikliklerimiz nedir, millet neden büyükşehir belediyesi ve 4 ilçede diğer partileri tercih etti, kaybetmemizin nedenlerini araştırdık. Ekonomi, tarım yada yöneticilerde mi bir sıkıntı var araştırma yaptık. Raporları hem genel merkeze hem de ilçe teşkilatlarımıza sunduk. Milletin sitem ettiği kızdığı noktalarda eksikliklerle ilgili tespitlerimizi yaptık. Biz sahadayız, milletin içindeyiz. Genel konjektör, ittifak meselesi vardır. Yereldeki kaybın biri HDP’nin aday çıkarmaması ve başka bir partiyi desteklemesidir" ifadelerini kullandı. Gereken özeleştiriyi yaptıklarını da vurgulayan Taş, "İğneyi kendimize batırdık, tedbirlerimizi alıp yolumuza devam ediyoruz" dedi.

BİZ BU FİLMİ SEYRETTİK
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 2009-2014 yılları arasında CHP tarafından yönetildiğinin altını çizen Taş, "Hani Antalya Antalya’ya yeterdi. Denizin üzerine kum mu, taş mı döktük. Otelleri mi yıktık, tahrip mi ettik. Şimdi ne oldu da borç edebiyatı yapmaya başladınız. Kınık Hali, Alanyaspor Tesisleri, Boğaçayı projesi ikinci etabını durdurdunuz. Biz bu filmi 2009- 2014 yılları arasında seyrettik. Şimdide aynı filmi seyredeceksek söylesinler. 5 yıl yan gelip yatacaklarsa milletimiz bu aymazlığa gerekli cevabı verir" ifadelerini kullandı. Antalya seçmeninin akıllı ve dikkatli olduğunu belirten Taş, "Millet hizmetlere yapılan işlere bakıyor. Amacımız seçmen neden eğilim gösterdi, neden karşı tarafı seçtiğinin araştırmalarını yaptık. Antalya’da ilk seçimde hedefimiz yüzde 50’yi geçmektir. Hatalarımızı telafi etme yoluna gitmek" şeklinde konuştu

YAPTIĞIMIZ PROJELERİ KORU YETER
Konyaaltı Sahil Yaşam Parkı’nda yaşanan sorunlar hakkında konuşan Taş, “ Konyaaltı ve Boğaçayı Projesi, herkesin takdirini toplayan ödüllü bir projedir. Yapamazsınız, edemezsiniz dediler 6 ayda tamamladık. Geçen yıl hiçbir sorun yoktu. Geçen sene olmayan sıkıntılar bu yıl oluşmaya başladı. Yüzde 94’lerde memnuniyet oranı vardı. Biz bu projeleri hizmete sunduk. Bizim yaptığımız projeleri koru Konyaaltı Sahili’nin, Boğaçayı’nın temizliğini yap yeter.” şeklinde konuştu.
Antalya’da ciddi bir sivrisinek problemi olduğundan yakınan Taş, “İhalenin zamanında yapılamaması tedbirlerin alınmaması nedeniyle dünya kenti Antalya’da şuanda gelen turistler bu konudan rahatsız. Hadi paran yok, sivrisinek problemi, çözecek kadar da mı çözümünüz yok, paran yok.” açıklamasını yaptı.

BÖCEK’E DESTEK İÇİN HAZIRIZ
Sarısu Kadınlar Plajı brandasının kaldırılması kınadığını dile getiren Taş, sözlerini şöyle tamamladı:
“Yabancılar, açığı, kapalısı gönül rahatlığıyla denize giriyordu. 649 kilometrelik sahil şeridinde, bir kilometrelik o kadınlar plajı gözüne mi battı. Brandaları kaldırmak bu aymazlıktır, hoş bir tutum değildir. Bu yapmak değil, yıkmaktır. Bizim yaptığımız projeleri koru devam ettir, sana yeter. Başka bir şey yapmana gerek yok. AK Parti iktidarı olarak Muhittin Böcek’e gereken desteği vermeye hazırız. Hemşerilerimizin huzurunda söz veriyoruz. Antalya’nın menfaatine olan projeye destek vereceğiz. Yeter ki seçimden önce verdiği sözleri unutmasın. “dedi. Kırcami’deki tapu sorununu da değerlendiren Taş, “Kırcami’de tapuları vermiştik. Toprak Koruma Kurulu’nun planları iptal ettiğini duyduk ama kararı duyuran olmadı. Büyükşehir belediyesinde biz olsaydık, bunun sonuna kadar takipçisi olurduk. Şu anda yetki Muratpaşa ve büyükşehir belediyesinde. Bu sorunu, onların çözmesi gerekir. Milletin verdiği desteğe layık olsunlar tapuları dağıtsınlar. Koruma kurulu kararını da kaldırtsınlar”

Kaynak : Ramazan BOZCA, Fotoğraf: Yıldız ÇİÇEK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...