Başkan kartal’dan 29 Ekim mesajı

Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Başta bölücüler olmak üzere hiçbir güç, Türkiye Cumhuriyeti ile giriştiği mücadeleyi kazanamayacaktır” dedi.

Güncel 28 Ekim 2019 16:01
Başkan kartal’dan 29 Ekim mesajı
-A +A

 
Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Başta bölücüler olmak üzere hiçbir güç, Türkiye Cumhuriyeti ile giriştiği mücadeleyi kazanamayacaktır” dedi.

Başkan Kartal, “Kurtuluş Savaşı'nın Cumhuriyetle taçlandırıldığı 29 Ekim 1923 yılından bu yana coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, son yıllarda bayram havasından çıkarılarak,  kutlama yerine kavga ve polis müdahalesi ile anılır olmuştur. O nedenle Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılını, milli birliğin tehlikeye düşmesi nedeniyle buruk, endişeli ve yasaklar altında kutlamaktayız. Yüce Türk Milleti, Cumhuriyet rejimi ile kazandığı evrensel ve medeni değerleri,  hayatının vazgeçilmez prensipleri olarak benimsemiş, Cumhuriyet'e olan inancı sayesinde karşılaştığı problemleri de birlik ve beraberliğinden taviz vermeden aşmayı bilmiştir” şeklinde konuştu.

Hasan Ali Kartal, “Cumhuriyet; dili, bayrağı, marşı ve başkenti, temel nitelikleri ile ülkesi ve milletiyle bölünemez bütünlüğü ifade etmekteyken, zihinleri cumhuriyet ve demokrasi kavramına muhalif doğmuş olanların tüm bu değerleri örselediği bir dönemden geçmekteyiz” ifadesini kullandı.
 “Demokrasi ile taçlanan Cumhuriyetimizin, Atatürk’ün dediği gibi, ‘İlelebet payidar kalacağı’ muhakkaktır” diyen Kartal, “Derdi demokrasi ve hürriyet olan, “Yeter Söz Milletindir” diyebilen, demokrasi ve cumhuriyet şuuru zinde milletimin, her ferdi ile birlikte cumhuriyetimizi her daim geliştirme noktasının bilincindedir.  Milletiyle yeniden kucaklaşan Demokrat Parti İktidarıyla; herkesin hukukundan emin olduğu, kardeşçe kucaklaştığı, yoksulluğun ve yolsuzluğun sona erdiği, ekonomide, sağlıkta, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlandığı, özgürlüklerin ve demokrasinin gerek devletin ve gerekse tüm milletimizin her ferdinin iliklerine kadar işlediği günler er geç gelecektir” açıklamasında bulundu.

Başta bölücüler olmak üzere hiçbir gücün Türkiye Cumhuriyeti ile giriştiği mücadeleyi kazanamayacağına işaret eden DP İl Başkanı Hasan Ali Kartal son olarak şunları söyledi: “Tüm vatandaşlarımızın eşit ve hür olması temeline dayanan Cumhuriyetimizin dili, bayrağı, marşı ve başkenti ile temel nitelikleri hiçbir zaman değiştirilemeyecek, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ilelebet korunacaktır.Destansı mücadelelerle Cumhuriyetimizi kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kurucu kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyor, bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.”

Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...