BAŞIMIZIN TACISINIZ

BAŞKAN TÜREL, ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İLE İFTAR YAPTI

Güncel 10 Haziran 2018 16:49
BAŞIMIZIN TACISINIZ
-A +A

Şehit ve gazi aileleriyle iftarda biraya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Sizler bize Allah’ın emanetlerisiniz, başımızın tacısınız. Sizlerin tek tek hepimizin üzerinde hakkı var. Sizlere vefa borcumuz, sizlere minnet borcumuz büyüktür” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verdi. Cam Piramit alanında verilen iftar yemeğine şehit aileleri, gaziler ve yakınları katıldı. Şehit ve gazi aileleri ile yakından ilgilenen Başkan Türel, onlarla sohbet etti.İftar sonrası konuklarına seslenen Başkan Türel, “Bizim için iftar yemeklerinin en önemlisi bu yemektir. Çünkü şahsen inanıyorum ki sizlerin rızasını almadığımız takdirde, bizim ibadetimizin kabul olması çok zordur. Sizler bize Allah’ın emanetlerisiniz. Sizlerin tek tek hepimizin üzerinde hakkı olduğuna inanan bir kişiyim. Sizlere vefa borcumuz, sizlere minnet borcumuz büyüktür. Sizlerin rızasına, sizlerin duasına nail olmak bizim için büyük bir şereftir” dedi.

BAŞIMIZIN TACISINIZ
Tarihimizin nice kahramanlık destanlarıyla dolu olduğuna dikkat çeken Başkan Türel, şunları kaydetti:
“Çanakkale şehitleri başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı destanını yazan nice isimsiz kahramanı bugün bile unutmayan aziz milletimiz emin olun ki evlatlarınızı da eşlerinizi de babalarınızı da unutmayacak, hep saygı ve minnetle anacaktır. Şehitlik makamı bizim için en büyük, en şerefli makamdır, her daim de öyle kalacaktır. Türk askeri kışlada ‘Her Türk asker doğar’ nidaları eşliğinde eğitim yapar. Neredeyse her erkek çocuğu büyüdüğünde asker ya da polis olmak ister. Askerlik ve polislik bizler için böylesine imrenilen, özenilen birer meslektir. Çünkü asker ve polis demek güven ve huzur demektir. Vatanımızın güvenliğini, huzurunu, birlik ve bütünlüğünü sağlamak üzere bu kutsal görevi yaparken şehitlik mertebesine ulaşan aziz kahramanlarımızın ve gazilerimizin yeri de bu nedenle hep kalbimizdedir. Elbette şehitlerimizin emanetleri olan siz kıymetli aileleri de başımızın tacısınız”

ŞEHİT AİLESİ MİLLET DEMEKTİR
“Benim için şehit ailesi demek bütün millet demektir” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Türel, “Kendisini vatan ve millet için feda eden bir kahraman, bütün milletin evladı, yakını, akrabasıdır. Bu nedenle biz sizlerle bir aileyiz. Acımız, üzüntümüz, mutluluğumuz birdir. Her şehit ateşi, hepimizin yüreğine düşmektedir. Biliyoruz ki bu ülke bunca yıldır dış güçler tarafından da desteklenen terör karşısında boyun eğmemişse, bunu kahraman şehitlerine ve gazilerine borçludur. Bugün dış güçlerin tüm çabalarına rağmen ülkemizde huzur ve güven içerisinde yaşıyorsak bunu yalnızca sınırlarımızda değil, sınır ötesinde de görev yapan vatan evlatlarımıza, kahraman güvenlik güçlerine borçluyuz.” dedi.
Başkan Türel, konuşmasının sonunda Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı’nı kutladı.
DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...