BARO’DAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA DESTEK

Antalya Barosu Sosyal Sorumluluk Dayanışma ve Yardımlaşma Kurulu, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında ‘Maskemi takarım, farkındalık yaratırım’ etkinliği düzenledi.

Güncel 5 Kasım 2019 17:01
BARO’DAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA DESTEK
-A +A

Antalya Barosu Sosyal Sorumluluk Dayanışma ve Yardımlaşma Kurulu, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında ‘Maskemi takarım, farkındalık yaratırım’ etkinliği düzenledi.

2-8 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri kapsamında Antalya Barosu Sosyal Sorumluluk Dayanışma ve Yardımlaşma Kurulu, baro binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Toplanan 25 avukat lösemili çocuklara destek amacıyla maske ve bone taktı. Avukatlar adına Sosyal Sorumluluk Dayanışma ve Yardımlaşma Kurulu Başkanı Avukat Aygül Güngör Bozaner açıklama yaptı.

TÜRKİYE’NİN LÖSEMİ HARİTASI
Türkiye’de lösemili çocuk vakasının yüzde 35’i bulduğunu ifade eden Antalya Barosu Sosyal Sorumluluk Dayanışma ve Yardımlaşma Kurulu Başkanı Avukat Aygül Güngör Bozaner, “Her yıl 16 yaşın altında bin 200 ile bin 500 arasında çocuk lösemiye yakalanmaktadır. Bu hastalığın tedavisi ilaçlarla olmakla birlikte alınan kemoterapi çocuklarda ciddi anlamda deformasyona sebebiyet verdikleri için, en ufak bir mikrop onların vücudunda büyük deformasyonlara ve enfeksiyonları sebebiyet verebilmektedir" dedi.

HASTALIĞIN PANZEHİRİ: UMUT
Lösemi hastalarının insanlardan, havadan ve sudan en ufak mikrobu kaptıklarında vücutlarında büyük bir deformasyon meydana geldiğini ve bu nedenle maske kullandıklarını belirten Bozaner, "LÖSEV’in 2 ve 8 Kasım arasında ‘Lösemili Çocuklar Haftası’ olması sebebiyle ‘Maskemi takarım, farkındalık yaratırım’ etkinliklerine destek vermek amacıyla burada meslektaşlarımızla toplanmış bulunmaktayız. Bu hastalığın en önemli panzehiri umut, mutluluk dolayısıyla bizler de onlara ufacık bir umut aşılayabildiysek ne mutlu bize" ifadelerini kullandı.


'MASKEMİ TAKARIM FARKINDALIK YARATIRIM'
FİNİKE Arykanda Doğa Sporları Derneği (ADOS) Yedigöller- Gölcük kampında lösemiye dikkat çekmek için 'Maskemi takarım farkındalık yaratırım' sloganıyla doğa yürüyüşü düzenledi. ADOS üyeleri yaptığı açıklamada, "Zengin fakir, doğulu batılı, küçük büyük demeden herkesi etkileyen bu hastalığa karşı farkındalık oluşturmalıyız. Bu korkunç canavara karşı yaşam savaşı veren minik canları yalnız bırakmamalıyız. Onların küçücük bedenlerinde atan kocaman yüreklerine verilecek en büyük hediye sevgidir. Bütün Türkiye olarak bu korkunç savaşı veren yavrularımızın daha fazla yanlarında olalım ve tek birinin bile ölümüne izin vermeyelim" dedi.

 
Özge GÜRÜN, Fotoğraf: Ramazan BOZCA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...