AÜ’ye yoğun talep

Uluslararası öğrencilerin tercihlerinin başında gelen Akdeniz Üniversitesi, uluslararası öğrenci adaylarına yönelik olarak her sene düzenlendiği Akdeniz Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) için hazırlıklara başladı

Eğitim 28 Kasım 2018 18:00
AÜ’ye yoğun talep
-A +A

Uluslararası öğrencilerin tercihlerinin başında gelen Akdeniz Üniversitesi, uluslararası öğrenci adaylarına yönelik olarak her sene düzenlendiği Akdeniz Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) için hazırlıklara başladı.

Akdeniz Üniversitesi’nde öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrenci adaylarına yönelik düzenlenen Akdeniz YÖS Sınavı ile ilgili açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal; “Yükseköğretimde önemli bir konu olan uluslararasılaşmanın temel öğelerinden biri şüphesiz uluslararası öğrencilerdir. Biz de uluslararası öğrenci sayımızı arttırmak için her sene önemli adımlar atmaktayız ve bunun olumlu sonuçlarını da alıyoruz. Akdeniz YÖS-2018 sınavımıza 4500 öğrenci adayımız başvurdu. Bu bir önceki sene başvurularının neredeyse iki katı ve her geçen gün ilgi artıyor.” dedi.

BÜYÜK BİR BAŞARI
YÖS sınavı düzenleyen Türk üniversiteleri içinde sonuçları en güvenilir üniversitelerin başında geldiklerini ifade eden Rektör Ünal; “Biz YÖS sorularının hazırlanmasından sınavın organizasyonu, gerçekleştirilmesi ve ölçme/değerlendirilmesine kadar tüm aşamaları kendimiz yönetiyoruz. Geçen sene düzenlediğimiz YÖS sınavımıza giren adaylar bizden aldıkları sınav sonuçları ile 82 Türk üniversitesine de başvuru yapabildiler. Bu YÖS sınavımızın geçerliliğini ve güvenilirliğini gösteren çok büyük bir başarı. Bu sene daha fazla sayıda Türk üniversitesinin YÖS sonuçlarımızı kabul etmesini bekliyoruz.” diye konuştu.
AKDENİZ YÖS-2019 sınav hazırlıklarına başladıklarını dile getiren Rektör Ünal, bu sene de sınavın Nisan ya da Mayıs ayı içinde belirlenecek bir günde düzenleneceğini ve adayların tüm duyuruları yos.akdeniz.edu.tr. adresinden takip edebileceklerini belirtti. 

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...