AÜ’ye ÜniAr tescilli gurur

Akdeniz Üniversitesi, başarılarıyla yerli ve yabancı öğrencilerin gözdesi olmaya devam ediyor

Güncel 16 Temmuz 2019 11:58
AÜ’ye ÜniAr tescilli gurur
-A +A

Akdeniz Üniversitesi, başarılarıyla yerli ve yabancı öğrencilerin gözdesi olmaya devam ediyor.

Akdeniz Üniversitesi, Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından açıklanan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2019 raporuna göre, Devlet Üniversiteleri arasında 'Yerleşke ve Yaşamın Doyuruculuğu' sıralamasında ve 'Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet' sıralamasında birinci olurken Devlet Üniversiteleri Genel Memnuniyet sıralamasında ise 6'ncı sırada yer aldı.

ÖĞRENCİLER MEMNUN
Raporda ayrıca öğrencilere öğrenim gördükleri üniversitenin rektörünü değerlendirmeleri amacıyla 10 maddeden oluşan 'Rektör Performansı Değerlendirme Ölçeği' uygulandı. Sonuç olarak TÜMA-2019'da 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere 188 üniversitede öğrenim gören 35 bin 715 öğrenciden öğrenim gördükleri üniversitenin rektörlerine ilişkin toplanan verilere göre Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, ÜniAr Gümüş Ödüle layık görüldü.

AÜ’YE BÜYÜK GURUR
Akdeniz Üniversitesi, Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından açıklanan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2019 raporuna göre, Devlet Üniversiteleri arasında 'Yerleşke ve Yaşamın Doyuruculuğu' sıralamasında ve 'Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet' sıralamasında birinci olurken Devlet Üniversiteleri Genel Memnuniyet sıralamasında ise 6'ncı, 'Akademik Destek ve İlgi' sıralamasında 7'nci, 'Öğrenme İmkân ve Kaynaklarının Zenginliği' sıralaması ve 'Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği' sıralamasında 17'nci oldu. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...