ATSO'dan devlet destekleri zirvesi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 16 Nisan'da 'Antalya Devlet Destekleri Zirvesi' düzenlenecek.

Güncel 10 Nisan 2019 13:18
ATSO'dan devlet destekleri zirvesi
-A +A

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 16 Nisan'da 'Antalya Devlet Destekleri Zirvesi' düzenlenecek.
 
ATSO Başkanı Davut Çetin, üyelerden gelen yoğun talep üzerine devlet destekleri zirvesi düzenleyeceklerini belirtti. 2017 yılından bu yana düzenlenen ve büyük ilgi gören zirvenin üçüncüsünü 16 Nisan'da gerçekleştireceklerini vurgulayan Başkan Çetin, "Şimdiye kadar düzenlediğimiz zirvelerde katılımcılar tek bir etkinlikte, ihtiyaç duydukları alandaki desteklere nasıl ulaşabileceklerini öğrenme imkânına kavuştular" dedi.
 
Zirveye, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Akdeniz ve Antalya Bilim Üniversiteleri, SGK, İŞKUR ve KOSGEB İl Müdürlükleri, BAKA, KGF, TÜBİTAK, Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan temsilcilerin katılacağını vurgulayan Davut Çetin, "13 kurum zirvede stant açacak. 5 seminer programında toplam 11 sunumla da katılımcılara bilgilendirme yapılacak" dedi.
 
Zirvede girişimci adaylarını, KOBİ ve büyük ölçekli işletmeleri, devlet destekleri veren kuruluşlarla bir araya getireceklerini vurgulayan Davut Çetin, etkinlikle ilgili şunları söyledi:
 
 
"Bakanlıklarımız, kamu kurumlarımız ve kalkınma ajansımız farklı dönemlerde reel sektöre dönük son derece faydalı teşvik ve destek paketlerini yürürlüğe koyuyor. Ancak birçok yatırımcı, girişimci, girişimci adayı açıklanan teşvik ve destekler konusunda bilgi sahibi olmadıkları için bu fırsatlardan yararlanamıyor. ATSO olarak bu nedenle üyelerimizin ve girişimci adaylarının destekler konusunda doğru bilgiye, doğru kaynaktan ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla bu zirveyi üçüncü kez düzenliyoruz. Şimdiye kadar düzenlediğimiz zirvelerde katılımcılar tek bir etkinlikte ihtiyaç duydukları alandaki desteklere nasıl ulaşabileceklerini öğrenme imkânına kavuştular."
 
 
13 KURUM DESTEKLERİ ANLATACAK
 
Ekinlikte 13 kurumun devlet desteklerini anlatacağını söyleyen Başkan Davut Çetin, "Katılımcılara, İŞKUR ve SGK istihdam destekleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yatırım Teşvikleri, Ticaret Bakanlığı İhracat Destekleri, Ticaret Bakanlığı Hizmet Sektörüne Yönelik Destekleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Destekleri, Türk Patent ve Marka Kurumu destekleri ve Ar-Ge Destekleri anlatılacak. Üyelerimiz ilgili kurumların stantlarında konunun uzmanlarından birebir bilgi alacaklar, eş zamanlı yapılacak olan bilgilendirme seminerlerinde de devlet destekleriyle ilgili tüm sorularına cevap bulacak" dedi.
 
Davut Çetin, zirvenin 16 Nisan'da ATSO Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleştirileceğini söyledi.

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...