ATSO'dan Bakan Ersoy'a ziyaret

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ile beraberindeki heyet, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret etti

Güncel 13 Eylül 2018 14:51
ATSO'dan Bakan Ersoy'a ziyaret
-A +A

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ile beraberindeki heyet, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret etti.
ATSO Başkanı Davut Çetin, Başkan Yardımcısı Mustafa Atılgan, sayman üye Ayhan Kızılsavaş, yönetim kurulu üyesi Cahit Şahin ve Genel Sekreter Vildan Demer, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret ederek kent turizmi ve sektör sorunları ile ilgili bilgiler verdi.

ERSOY ANTALYA İÇİN BÜYÜK ŞANS
Bakan Mehmet Nuri Ersoy'un turizmin içinden gelen biri olmasının Antalya için büyük bir şans olduğunu ifade eden Başkan Davut Çetin, “ATSO olarak Türkiye'nin turizm lokomotifi olan Antalya'da turizmin gelişmesi, üretilen katma değerin artması için yoğun çaba içerisindeyiz. Hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projelerde, üyelerimizden bizlere ulaşan sektörel sorunlarımızın çözümünde Bakanlığımızın desteğini almak büyük önem taşıyor, bizlerin de motivasyonumuzu artırıyor. Siz, sektörden geldiğiniz için sektörel sorunların büyük bir kısmına vakıfsınız. Bu bizim için büyük bir şans" dedi.

Antalya'daki deniz-kum-güneş turizmindeki başarının yanı sıra spor, kongre, fuar, sağlık, kırsal turizm gibi alternatif turizm alanlarını eklemek istediklerini kaydeden Başkan Çetin, "Bu hedef doğrultusunda iyi bir yoldayız ve destek bekliyoruz" dedi.

ATSO turizm komiteleri tarafından dile getirilen, sektördeki sorunlar ve çözüm önerilerini içeren bir dosyayı Bakan Mehmet Nuri Ersoy'a sunan Başkan Çetin, 25 Ekim'de 50'ncisi düzenlenecek 'ATSO Geleneksel Ödül Töreni'nin davetiyesini de takdim etti.

ÇAĞA UYGUN TANITIM ÇALIŞMALARI BAŞLATACAĞIZ

ATSO heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Hem Antalya turizminin hem de ülke turizminin sorunlarını yakından takip ediyorum. Bu sorunların çözümü için hızlı adımlar atmaya özen gösteriyoruz. Bakanlık olarak önümüzdeki dönemlerde ilk olarak çağın gerekliliklerine uygun tanıtım çalışmaları yapmaya başlayacağız. Turizm çeşitlendirmesi için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

SORUNLARI YERİNDE DEĞERLENDİRELİM
Gelecek hafta Antalya'yı ziyaret edeceğini de kaydeden Bakan Ersoy, “Antalya seyahatimde bir araya gelelim. Bir dizi ziyaret ve inceleme programımız olacak. Programımıza siz de katılın, bahsettiğiniz projeleri de birlikte gezelim. Sorunları yerinde değerlendirelim, istişare edelim" diye konuştu.

Programa katılmaktan memnuniyet duyacağını kaydeden Başkan Davut Çetin, Bakan Mehmet Nuri Ersoy'a ziyaretin anısına ATSO Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından çizilen sulu boya Kaleiçi tablosunu hediye etti. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...