ATB ilk meclisini topladı

Antalya Ticaret Borsası (ATB), organ seçimlerinin ardından yeni dönemin ilk meclis toplantısını, meclisin en yaşlı üyesi Yusuf Karasu'nun başkanlığında yaptı.

Güncel 12 Nisan 2018 18:51
ATB ilk meclisini topladı
-A +A

Antalya Ticaret Borsası (ATB), organ seçimlerinin ardından yeni dönemin ilk meclis toplantısını, meclisin en yaşlı üyesi Yusuf Karasu'nun başkanlığında yaptı.

ATB'nin yeni dönem ilk meclis toplantısı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Meclisin en yaşlı üyesi olması sebebiyle ilk oturuma Yusuf Karasu başkanlık etti. Karasu, ATB meclisinin hayırlı olmasını diledi. Meclis başkanı ve başkanlık divanı seçiminin yapıldığı mecliste, Erdoğan Ekinci ATB meclis başkanı olarak seçildi. Meclis başkan yardımcılıklarına Abdullah İnan ile Murat Köseoğlu seçilirken, Tuncay Özden katip üye oldu. Mecliste, hesapları inceleme komisyonuna Hakkı Ergin Civan, Ragıp Gök ve Sedat Ekici seçildi.

MECLİS BAŞKANI ERDOĞAN EKİNCİ
ATB Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci, meclis üyelerine teşekkür etti. 98 yıldır başarılı bir biçimde yönetilen Borsa'nın önümüzdeki 4 yıl boyunca yoğun bir çalışma içine gireceğini kaydeden Erdoğan Ekinci, birlik beraberlik mesajı verdi.

'ANTALYA İÇİN KAFA YORUYORUZ'
Görevde oldukları dönemde Antalya'nın tarımsal üretimi ve tarımsal ticaretinin gelişmesine katkı sağladıklarını vurgulayan Ali Çandır, şunları kaydetti:
"Memleketimizin taşına, toprağına, suyuna, havasına ve nihayet tarımına sahip çıkmaya ve geliştirmeye odaklandık. Kentin geleceği üzerine kafa yorduk, üzerimize vazife edindiğimiz tüm işlerde yönetim kurulumuzla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Çalışmalarımızda Borsamız kurumsal kimliğini hep ön planda tuttuk. Birlikte hareket etmenin gücüne inandık, ortak akılla çalıştık. Kurumsal görüşlerimizi paylaşırken yapıcı olmaya özen gösterdik. İnandığımız doğruları kurum kimliğine yakışır bir şekilde ifade ettik, eleştirdiğimiz konulara çözüm önerisi getirdik. Ne mutlu bizlere ki sözlerimiz karşılık buldu."

VEDA EDENLERE TEŞEKKÜR PLAKETİ
Mecliste geçen dönem görev alan üyelere plaket veren Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci ve Ali Çandır, teşekkür etti. Ali Çandır, 2 dönem meclis başkanlığını görevini yürüten Hüseyin Cahit Kayan'a da teşekkür plaketi sunarken, fotoğraf albümü armağan etti. Kayan, ATB Meclisi'ne yeni dönemde başarılar diledi, Çandır'a nezaketi nedeniyle teşekkür etti. Kayan, ATB'nin kent için iyi çalışmalara imza attığını belirterek, çalışmalarda her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.
Meclis öncesinde toplanan 7 meslek komitesi ve disiplin kurulu görev dağılımı yaptı. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...