Atay Uslu’dan kazı ziyareti

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Finike'de Limyra Antik Kentinde Kazı İstasyonunu ziyaret ederek, kazı heyeti ile incelemelerde bulundu.

Politika 23 Ağustos 2019 19:32
Atay Uslu’dan kazı ziyareti
-A +A

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Finike'de Limyra Antik Kentinde Kazı  İstasyonunu ziyaret ederek, kazı heyeti ile incelemelerde bulundu.
Finike'nin Saklısu Mahallesi Zengeder Mevkii'ndeki Limyra Antik Kenti'nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avusturya Arkeoloji Enstitüsü işbirliğinde gerçekleştirilen arkeolojik kazı çalışmalarını ziyaret eden TBMM Akdeniz-Pa Türk Grubu Başkanı ve Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ve İlçe Başkanı Osman Akdağ, kazı Başkanı Dr. Martin Seyer ve Kazı ikinci başkanı Prof. Dr. Zeynep Kuban ile kazı bölgesi hakkında fikir alışverişi yaptı.

50 YILDIR LIMYRA TARİHE IŞIK TUTMAYA DEVAM EDİYOR
Antalya'nın onlarca antik kente sahip olduğunu ifade eden AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, bölgenin hem antik çağdaki şehri ile hem de yakın dönemde Kafi Baba Tekkesi ve Türbesi ile önemli bir merkez olduğunu ifade ederek, “Sufi yolu projesi ile türbe civarında düzenlemeler yapmayı planlıyoruz. Antik kentte de kazılar devam ediyor. Limyra'da  50 yıl önce başlayan kazılarla, kentin sırları ortaya çıkıyor. İçindeki su kaynağı, tarihsel zenginliği ve arkeolojik derinliğiyle hayranlık uyandıran antik kentteki çalışmalara desteğimizi bundan sonra da sürdüreceğiz” diye konuştu. 

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...