ASMMMO’dan vergi eğitimi

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (ASMMMO) üyelere yönelik vergi mevzuatında yapılan son değişiklikler hakkında bilgilendirme sunumu yapılarak, yeni uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

Ekonomi 21 Eylül 2018 17:01
ASMMMO’dan vergi eğitimi
-A +A

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (ASMMMO) üyelere yönelik vergi mevzuatında yapılan son değişiklikler hakkında bilgilendirme sunumu yapılarak, yeni uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

Antalya SMO tarafından Güncel Vergi Mevzuatında Yapılan Değişiklikler konulu eğitim semineri Serkan Yılmaz ve Murat Atik tarafından verildi. Seminerin açılışında ASMO Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, ülke ekonomisinin içinde bulunduğu durumu değerlendirdi.

BANKALAR KREDİ VERMİYOR
Mevduat faizlerinin yüzde 24, ticari kredi faizlerinin ise yüzde 40- 45’lerde olduğunu hatırlatan Başkan Çavdar, şunları söyledi:
“Artık bankalar kredi vermek istemiyor. Ekonomimizi daha zor günler bekliyor. Borcu olan borcunu ödeyemiyor, alacağı olan tahsilat yapamıyor. İyi niyetli insanlar var ama kötü niyetli insanlarda bu ortamı kullanıyor. Kredi ile büyümeyi ve lüks yaşamayı tercih ettik bu saadet bitti. İsraf ekonomisinden bir an önce üretim ekonomisine geçmek zorundayız. Dövizdeki dalgalanma, artık pansumanla ya da konuşarak giderilemeyecek durumda. Dünyada en çok faiz veren üçüncü ülkeyiz”

ÜLKEMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Hizmet kalitesinin artırılması için sürekli gelişim içinde olduklarını ve eğitime her zaman önem verdiklerinin altını çizen Çavdar, “Bu semineri kendi bünyemizde bulunan eğitimcilerimiz ile yapmaktayız. Böyle eğitimcileri bünyemizde barındırmamız bizim en büyük zenginliğimiz ve tecrübemizin bir fotoğrafıdır. Kendi meslektaşlarımız oda üyelerimize eğitimler vermeye devam edecek. Programladığımız bu eğitimler ile akademik seviyede bilgi ile donatılmış oda olarak eğitimlerimize devam edeceğiz. Bizler iyi, güzel ve yaşanabilir bir ülke için çalışıyor, çabalıyoruz.”

Açılış konuşmasının ardından Serbest Mali Müşavirler Serkan Yılmaz ve Murat Atik katılımcılara mevzuat değişiklikleri ile ilgili bilgi sundu.

Kaynak : Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...