ASFALT SEZONU AÇILDI

Kepez Belediyesi'nin sathi asfalt sezonu açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu yıl Kepez'e 80 kilometre yeni yol kazandıracaklarını söyledi.

Güncel 12 Temmuz 2018 15:49
ASFALT SEZONU AÇILDI
-A +A

Kepez Belediyesi'nin sathi asfalt sezonu açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu yıl Kepez'e 80 kilometre yeni yol kazandıracaklarını söyledi.

Kepez Belediyesi'nin sathi asfalt sezonu törenle başladı. Altınova Mahallesi'nde düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu sezon 80 kilometre daha yeni yol açılacağını belirtti. Bir yeri kalkındırmanın ilk adımının yol açmak olduğunu vurgulayan Başkan Tütüncü, ne kadar imar planı yapılırsa da yol açılmadan ruhsat verilemeyeceğini söyledi.

Kepez'i kısa sürede ihya edebilmek için daha güçlü ekipmana ihtiyaç duyduklarını belirten Tütüncü, araç filolarının yüzde 80'ini yenilediklerini vurguladı. Güçlü ekipmanlarla daha rahat hareket edeceklerini anlatan Hakan Tütüncü, elde edilen yeni değerlerle de daha fazla hizmet etme gayretinde olacaklarını söyledi.

ÖNCE YOL SONRA HİZMET
Altınova bölgesinin yıllardır çözülemeyen imar planlarını çözdüklerini, Kepez'in her bölgesine modern şehircilik hizmetleri getirdiklerini belirten Tütüncü, “Yolları tamamlanan her bölgede, güzel bir şehir köşesine dönüştürecek eserler zincirine bir kapı aralanmıştır. Bugün başlanan sathi kaplama asfalt sezonuyla, bu hizmet çıtalarının daha da yükseğe çıkacağını ifade etmek isterim" diye konuştu.

ÜÇ BÖLGEDE EŞZAMANLI ÇALIŞILIYOR
Öncelikle yeni açılan yollardaki asfalt çalışmalarının yoğun olacağına değinen Hakan Tütüncü, sonrasında da sathi kaplama yapılacağını söyledi. Yolları tahrip eden altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından da beton asfalt yapımına geçileceğini vurgulayan Tütüncü, “Ekipmanıyla güçlenen filomuz, şu anda Altınova, Varsak Yaylası ve Masa Dağı bölgelerinde eşzamanlı olarak yol yapıyor" dedi.

TELSİZDEN ANONS ETTİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasının ardından Fen İşleri Müdürü Ali Aslan'a telsizden anons ederek, sathi asfalt dökümünün başlatılması talimatını verdi. Başkan Tütüncü kurdele kesiminin ardından asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Son 9 yılda 1000 km yeni yol açan ve 1500 km asfalt döken Kepez Belediyesi, yeni sezon çalışmaları için 35 milyon lira bütçe ayırdı. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...