ASAT’tan içme suyu seferberliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Alanya'nın Demirtaş bölgesinde 6 mahallede yaşanan su sorununu 12 milyonluk yatırımla çözdü.

Güncel 5 Aralık 2018 18:04
ASAT’tan içme suyu seferberliği
-A +A

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Alanya'nın Demirtaş bölgesinde 6 mahallede yaşanan su sorununu 12 milyonluk yatırımla çözdü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin altyapı eksikliklerini tamamlamaya devam ediyor. Antalya Su ve Atıksu İdaresi Müdürlüğü (ASAT) ekipleri, Alanya'nın Demirtaş bölgesinde yaşanan su sorununu gidermek için çalışma başlattı. Kesintisiz içme suyu temini için çalışma yürüten ASAT, Demirtaş bölgesindeki İmamlı, Uğrak, Büyükpınar, Özvadi, Yeşilöz ve Hocalar mahallelerinin de içme suyu sorununu 12 milyon liralık yatırımla ortadan kaldıracak.

50 KM’LİK YENİ HAT
Mahallelere, Demirtaş Çayı kenarındaki kuyulardan su götürecek 50 km uzunluğunda şebeke hattı çekilecek. Ayrıca içme suyunu dağıtacak biri binlik, diğeri yüzlük iki deponun yapım çalışmaları da devam ediyor. ASAT ekipleri, mart ayında 6 mahalleye içme suyu vermeyi hedefliyor. Uğrak, Büyükpınar, Özvadi, Yeşilöz ve Hocalar mahallelerinde içme suyu yetersizliğini ortadan kaldıracak proje, İmamlı Mahallesi'nin neredeyse hiç olmayan içme suyu sorununu kökten çözecek.

SUYU MARKETLERDEN ALIYORDUK
İmamlı Mahallesi Muhtarı Mustafa Özkan, “Mahallemizde bugüne kadar 15 yerde sondaj çalışması yapıldı. Ancak hiçbirinde içme suyu bulunmadı. Şebekede su olmadığı için mahalle halkı içme suyunu marketlerden satın alıyor. Bu sorunumuzu Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ilettik. Demirtaş'taki kaynaktan yıllardır büyük bir özlemle beklediğimiz içme suyuna kavuşacağız. Martta içme suyumuz evlerimizdeki musluklardan akacak" dedi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...