Antalya’ya 50 eğitim yatırımı

Antalya’da, devlet-vatandaş işbirliği ile ilk yapı, 1905 yılında hizmete girdi. Bu işbirliği sonucu o günden bu yana toplam 466 eğitim yatırımı gerçekleşti. Bu yıl ise tamamlanması planlanan 50 yatırım var.

Eğitim 4 Ocak 2015 17:10
Antalya’ya 50 eğitim yatırımı
-A +A

Antalya’da, devlet-vatandaş işbirliği ile ilk yapı, 1905 yılında hizmete girdi. Bu işbirliği sonucu o günden bu yana toplam 466 eğitim yatırımı gerçekleşti. Bu yıl ise tamamlanması planlanan 50 yatırım var. Antalya Valiliği’nin verilerine göre, 2015 yılı içerisinde eğitim alanında 50 proje, hayırsever vatandaş ve devlet işbirliğinde hayata geçirilecek. Hayırseverler tarafından Aksu, Alanya, Demre, Kaş, Kepez, Korkuteli, Manavgat ilçelerinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumları olmak üzere 9 tane eğitim kurumu yatırımı yapılacak. Bu ilçelerdeki yatırımların inşaatları devam ederken, temel eğitim, ortaöğretim, hayat boyu öğrenme, özel öğretim, mesleki eğitim ve din öğretim alanlarında ise devlet desteğiyle 16 ilçeye yapılacak olan 41 yatırım 2015 yılı içinde tamamlanacak. Bu yatırımlardan bazılarının inşaat süreci devam ederken, bazıları ise ihale hazırlıkları sürüyor.
 
İlk yatırım 1905’te yapıldı
Bu sürece bakıldığında ise tabloda Antalya’nın birçok ilçesine günümüze kadar tamamlanmış veya protokolü imzalanıp da yapımına başlanacak olan 466 adet yapı bulunuyor. Anaokulu, ilköğretim, yaygın eğitim, genel lise, meslek lisesi, sağlık meslek lisesi, özel eğitim okulu, halk eğitim, sağlık ocağı, cami, Kur-an Kursu, şadırvan, lojman, pansiyon, yurt binası, sosyal tesis projesi olan bu yapıların, özel kişi, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarınca yaptırıldığı dikkat çekiyor. Listenin birinci sırasında ise Alanya’da 1905 yılında devlet ve hayırsever vatandaş işbirliğinde yaptırılan ve hala eğitim öğretim hayatına devam eden 40 derslikli Atatürk İlköğretim Okulu yer alıyor.  

Kaynak : Esra ÖZKAN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Finike Festivali başlıyor

Finike Festivali başlıyor

15:34 18 Haziran 2019
BETUYAB'tan polise hibe araç

BETUYAB'tan polise hibe araç

13:54 22 Haziran 2019
İsyan ettiren karar

İsyan ettiren karar

14:23 18 Haziran 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...