ANTALYA TURİZMİNE UZAK DOĞU DOPİNGİ

TÜROFED, GÜNEY KORE İLE TURİZM KÖPRÜSÜ KURACAK

Güncel 14 Mayıs 2019 17:23
ANTALYA TURİZMİNE UZAK DOĞU DOPİNGİ
-A +A

Güney Kore Oteller Birliği ve Güney Kore Turizm Üniversitesi'nden bir heyet Türkiye-Güney Kore arasında turizm işbirliğini geliştirmek için Antalya'ya geldi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, daha önce ziyaret ettiği Güney Kore'de işbirliği protokolü imzaladığı Güney Kore Oteller Birliği ve Güney Kore Turizm Üniversitesi yetkililerini Antalya'da ağırladı. Kore Oteller Birliği Güney Kore Oteller Birliği Başkanı Yoo Yong-Jong, Genel Sekreteri Jung Oh-Sup Güney Kore Turizm Üniversitesi'nden Prof. Dr. Park Mi-Sun ve Güney Kore Turizm Organizasyonu Müdürü Lee Jae-Sang'dan oluşan heyet, 3 gün boyunca Antalya'da çeşitli görüşmeler yaparak incelemelerde bulundu.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ'Nİ ZİYARET ETTİLER
Güney Kore heyeti, ilk olarak Akdeniz Üniversitesi'ni (AÜ) ziyaret etti. AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Beykan Çizel ile bir araya gelen heyet, yapılacak ikili anlaşmaları ve öğrenci değişim programları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Koreli turizmcilere, Turizm Fakültesi'nde verilen eğitim hakkında sunum yapıldı. Rektör Mustafa Ünal ve Dekan Beykan Çizel, Güney Kore Turizm Üniversitesi ve Güney Kore Oteller Birliği ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.

REGNUM VE CHAMPİON İLE İŞBİRLİĞİ
Güney Kore heyeti daha sonra sırasıyla Regnum Carya ve Champion Holiday Village otellerini ziyaret ederek, işbirliği protokolü imzaladı. Regnum Carya'nın Asya ve GCC Market İş Geliştirme Direktörü Oğuzhan Alp ile bir araya gelen Güney Kore heyeti, oteli gezdi. Prof. Dr. Park Mi-Sun ve Oğuzhan Alp, iki ülke arasındaki turizm ve eğitim alanlarındaki işbirliğinin daha da gelişmesini diledi.
Güney Kore Heyeti, daha sonra Antalya-Kemer'deki TÜROFED Başkanı Osman Ayık'ın sahibi olduğu Champion Holiday Village'e geçti. Güney Kore Turizm Üniversitesi ve Champion Holiday Village arasında da işbirliği protokolü imzalandı.

'BU ZİYARETİ ÖNEMSİYORUZ'

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, yapılan ziyaret ve anlaşmalarla ilgili olarak şunları söyledi:
"Türkiye, dünyanın hemen hemen her ülkesinden turist ağırlıyor. Bu nedenle her ülke ile yakın ilişkiler içinde olmayı önemsiyoruz. Güney Kore de Türkiye'yi seven Türkiye ile işbirliği yapmak isteyen bir ülke. Güney Kore ile Türkiye arasında bir turizm ve eğitim köprüsü oluşturmak istiyoruz. Bu noktada Güney Kore heyetinin Antalya'yı ziyaret etmesini önemsiyoruz. Yapılan anlaşmalarla Türkiye ve Güney Kore ilişkilerine de bir değer katmak istiyoruz."

ANTALYA'YI ÇOK BEĞENDİLER
Antalya'nın turistik değerlerini de ziyaret ederek Güney Kore heyet ise her fırsatta Antalya'nın çok güzel bir şehir olduğuna değinerek, Türkiye-Güney Kore ilişkilerinin daha da gelişmesini istediklerini dile getirdi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...