Antalya'da 19 Mayıs kutlamaları

Antalya’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve gençlik kortejiyle başladı.

Güncel 19 Mayıs 2018 10:32
Antalya'da 19 Mayıs kutlamaları
-A +A

Antalya’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve gençlik kortejiyle başladı. 
Antalya’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 99. yıl kutlamaları kapsamında ilk tören Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı. Törende, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Daha sonra diğer kuruluş, siyasi parti ve derneklerin çelenk sunumu gerçekleştirildi. 

Gençler yürüdü 

Törende konuşan Hacıcaferoğlu, 19 Mayıs’ın tüm onur ve asalatiyle büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde, tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışın başlangıcı olduğunu belirtti. Karatay Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Furkan Arıbaş’ın günün anlam ve önemini ifade eden şiirini okumasının ardından, kortej yürüyüşüne geçildi. Cumhuriyet Caddesi’nden Antalya Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde başlayan 19 Mayıs Gençlik Korteji yürüyüşü, Konyaaltı Caddesi’nden devam ederek, Antalya Kapalı Spor Salonunda sona erdi. Kutlamalar salon önündeki etkinliklerle devam etti. Nemle birlikte hava sıcaklığının 35 dereceye yükseldiği kentte bir öğrenci fenalaştı. 
İlk törene, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da katıldı.(İHA)Kaş'ta 19 Mayıs coşkusu

Antalya'nın Kaş ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı.
 
 
Kutlamalara Kaymakam Bilgehan Bayar, Belediye Başkanı Halil Kocaer, Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Öztürkmen, Cumhuriyet Başsavcısı Hilal Büyüközer, Emniyet Müdürü Halil Baydemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Osman Murat Erdoğan, Ak Parti İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, CHP İlçe Başkanı Ulaş Akbaş, MHP İlçe Başkanı Cemil Kolak, İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, belediye meclisi üyeleri, Kaşlılar, Kaş'ta yerleşik yaşayan yabancılar ve tatilciler katıldı.
 
 
Kaş'taki ilk kutlama Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı. Törende anıta çelenk koyuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kutlamaların ikinci ayağı Kaş Antik Tiyatro'da yapıldı. Burada da saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Öğrenciler şiirler okudu. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata'ya Cevabı okundu. Ünlü şair Cahit Kulebi'nin "Atatürk Kurtuluş Savaşı'nda" türkü dinletisi sunuldu. Halk oyunları gösterisinin ardından Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.(DHA)
Kumluca'da 19 Mayıs kutlandı

Antalya 'nın Kumluca ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı.
 
 
Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen 19 Mayıs kutlama törenine Kaymakam Hakkı Uzun, Belediye Başkanı Yusuf Göven, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürcan Yıldırım, Emniyet Müdürü Cemil Doğan, Ak Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer, CHP İlçe Başkanı Fahrettin Karaöz, MHP İlçe Başkanı Yücel Kaplan, STK temsilcileri, daire amirleri, öğrenciler, Öğretmenler ve vatandaş katıldı.
 
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Koca'nın Atatürk anıtına çelenk koymasından sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erol Koca, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Tören öğrenciler tarafından şiirler okunması ve Fidan Spor Kulübü öğrencilerinin gösterileriyle sona erdi. (DHA)
Finike'de 19 Mayıs kutlandı
 
Finike'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerle kutlandı.
 
 
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri Finike Yunuslupark'ta Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Törenin ardından CHP İlçe Başkanı Okan Tanır ve partililer, ADD Finike Şubesi Başkanı Atilla Öztürk de anıta çelenk sundu. Bayram kutlamaları 100'üncü Yıl Stadyumu'nda devam etti.
 
 
Kutlamalara Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkan vekili Kemal Gökyar, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yakup Alagözoğlu, Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Cenk Çaka, Askerlik Şubesi Başkanı Pilot Üsteğmen Serkan Adalı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür vekili Fikret Özen, daire amirleri, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, vatandaş ve öğrenciler katıldı.
 
 
Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdür vekili Fikret Özen'in günün anlamına ilişkin konuşma yaptığı bayram kutlamaları, öğrencilerin şiir okuması ve gösterileriyle devam etti. Törende ayrıca Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi okundu. 2017- 2018 öğretim yılı içinde çeşitli spor dalları ile 'Atatürk ve Gençlik' konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere kupa, madalya ve ödülleri verildi.(DHA)

Manavgat'ta 19 Mayıs kutlaması

 Antalya 'nın Manavgat ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı.
 
 
Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi önünden protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve sporcular bando eşliğinde gençlik yürüyüşüyle başlayan tören Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Törene Kaymakam Mustafa Yiğit, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Tuğça Ordu, Jandarma Çolaklı Eğitim ve Dinlenme Tesisleri Komutanı Albay Enver Suntur, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşad Kutalmış Şenol, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, Manavgat Halk Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Aşur Eker, MATSO Başkan Yardımcısı Şükrü Arslan, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, MHP İlçe Başkanı Nooman Enhoş, gaziler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya günün anlam önemine dair konuşma yaptı. Törende şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Mustafa Yiğit tarafından ödülleri verildi. Tören halk oyunları ve spor gösterileriyle sona erdi.(DHA)

Korkuteli'de 19 Mayıs kutlandı
 
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.
 
 
Korkuteli'deki 19 Mayıs kutlamaları Şehitlik Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Törene Kaymakam Erol Tanrıkulu, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ufuk Arabacı, Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Tunç, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaş katıldı.
 
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Tunç'un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okudu. Korkuteli Cengiz Elbeye Güreş Eğitim Merkezi sporcuları ile Korkuteli Sevim Cevat Soyiç Halk Eğitim Merkezi halk oyunları ekibi de gösteri sundu. Antalya'dan gelen Metin Demir Gençlik Spor Kulübü karate takımının gösteri beğeniyle izlendi.
 
 
İlçedeki okullar arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.(DHA)

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...