Antalya BBOM ailesi MyMeating’de buluştu

Başka Bir Okul Mümkün (BBOM) Derneğinin misyonu çerçevesinde bir araya gelen BBOM Antalya Girişimi, İzmir ve Ayvalık BBOM kooperatiflerinde görev almış olan Levent Kahraman’ın katılımı ile MyMeating Restoran’da toplandı

Güncel 13 Şubat 2019 16:47
Antalya BBOM ailesi MyMeating’de buluştu
-A +A

Başka Bir Okul Mümkün (BBOM) Derneğinin misyonu çerçevesinde bir araya gelen BBOM Antalya Girişimi, İzmir ve Ayvalık BBOM kooperatiflerinde görev almış olan Levent Kahraman’ın katılımı ile MyMeating Restoran’da toplandı.

Başka Bir Okul Mümkün (BBOM) Antalya Girişimi, İzmir ve Ayvalık BBOM kooperatiflerinde görev almış olan Levent Kahraman’ın katılımı ile MyMeating Restoran’da toplandı. Toplantının açılış konuşmasında BBOM okullarındaki dört eksen olan alternatif eğitim, demokratik katılımcılık, ekolojik duruş ve özgün finansman konularına vurgu yapıldı. Ardından söz alan Levent Kahraman, BBOM okulları ve bu okulların kurulabilmesi için tercih edilen sosyal kooperatifçilik konusunda dinleyenleri bilgilendirdi.

HEDEFE ADIM ADIM
Son iki aydır düzenli toplantılar, sosyal faaliyetler ve ebeveyn eğitim çalışmaları yaparak topluluk olma yolunda ilerlerken BBOM Antalya Girişimi, okullaşma hedefine bir adım daha yaklaşıyor. İlk olarak İstanbul ve Bodrum’da başlayan altyapı çalışmalarının ardından Bodrum, İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Çanakkale'de BBOM okulları faaliyete geçti. ‘Kaybolan çocukluğun telafisi olmaz’ sloganıyla çocuk merkezli eğitimi savunan BBOM Antalya Girişimi, eğitim çalışmalarının ardından kooperatiflerini kurarak 2019-2020 dönemi için Antalya BBOM okulunu hayata geçirmeyi planlıyor.

Toplantı, 50’ye yakın katılımcının görüşlerinin alınması ve sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.
 Kaynak : Yıldız ÇİÇEK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...