Anılar toz duman

MAHALLELİLER, SALONUNU GERİ İSTİYOR

Güncel 7 Kasım 2019 15:50
Anılar toz duman
-A +A

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Işıklar'daki Kapalı Spor Salonu’nun yıkılarak Kent Müzesi'ne dönüştürülmesine mahalle sakinleri tepki gösterdi.

Yapımı devam eden Kent Müzesi çalışmaları kapsamında Kapalı Spor Salonu'nun yıkılmasına mahalleliler tepki göstererek salonun yeniden mahalleye kazandırılması istedi. Kapalı Spor Salonu’nun faaliyetine devam etmesi gerektiğini ve çocuklarının burada spor yapma imkanı bulduğunu belirten mahalle sakinleri, yıkılan salon önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

MÜZE DEĞİL, SPOR SALONU OLSUN
Kapalı Spor Salonu’nun bulunduğu yerde, 7’den 77’ye birçok Antalyalı’nın anılarının bulunduğunu belirten Haşim İşcan Mahalle Muhtarı Halil Ay, “Burası daha önce Millet Bahçesi içerisinde müze olacaktı. Ama biz burayı müze olarak değil, spor salonu olarak görmek istiyoruz. Çünkü salonun çevresine yaklaşık 8 mahalle bulunuyor ve içerisinde spor yapılacak bir mekan yok. Burada Kapalı Spor Salonu varken, binlerce kişi burada spor yapardı. Şimdi bunların hepsi bitti" dedi. Muhtarlığa konu ile alakalı çok fazla şikayet geldiğini ve isteklerini Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e ilettiklerini belirten Ay,“İnşallah başkanımız sözünde duracaktır. Dedi.

KAPLAN: MÜZEYE KARŞI DEĞİLİZ
Işıklar'da bulunan Kapalı Spor Salonu'nun bir kent hafızası olduğunu belirten Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği(KONYSİAD) Başkanı İlhami Kaplan ise, "Burası bu kentin önemli bir hafızasıdır. Buradan geçerken otobüs şoförüne bizi kapalının orada bırak demişizdir. Burası bir spor merkeziydi. Burada hepimiz sporu tanıdık. Bu bölgede de başka spor yapılacak bir yer yok. Biz kent merkezine, müzeye karşı değiliz. Keşke onlarca müze yapılsın. Başka bir yerde müze yapılsın. Yenikapı halkı müze yapılmasını destekliyor ama bıraksınlar bu salonumuzu yeni haliyle burada yaşatılmaya devam edilsin. Ben Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in ve Antalya Valimizin duyarlılığını biliyorum. İnanıyorum ki buranın kapalı spor salonu olarak kalacak” dedi.
Yenikapı Dernek Başkanı Battal Erdoğan da,"Bizim istediğimiz, çocuklarımızın burada güzelce spor yapması ve başka işlere yönelmemesi. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in burayı yapacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.
 
Serçin ÇILDIR
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...