Amatöre dev destek

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca Antalya'da faaliyet gösteren 57 amatör spor kulübüne 313 bin TL tutarında nakdi yardım yapıldı.

Spor 19 Haziran 2018 17:28
Amatöre dev destek
-A +A

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca Antalya'da faaliyet gösteren 57 amatör spor kulübüne 313 bin TL tutarında nakdi yardım yapıldı.

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Antalya Kültür Merkezi Perge Salonu'nda gerçekleştirilen törenle amatör spor kulüplerine 313 bin TL yardım yapıldı. Törene, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, AGSİM ilçe müdürleri, Futbol İl Temsilcisi İsmail Şener ve futbol kulüpleri temsilcileri katıldı.Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, sporun gelişimi için altyapıda yatırım yapmanın önemini vurgu yaparak amatör spor kulüplerine yardım ve destekten dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'a, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'a, Vali Münir Karaloğlu'na teşekkür etti.

AMATÖRE TAM DESTEK

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ise “2017-2018 futbol sezonunda 350 amatör futbol kulübümüze 4 bine yakın spor malzemesi desteği yaptık. Bugün de 313 bin TL nakdi yardımı 57 amatör spor kulübüne ulaştık" dedi.Amatör spor kulüplerinin, sporun gelişmesine ve sağlıklı bir gençlik yetişmesine çok önemli katkı sunduğuna dikkati çeken Hacıcaferoğlu, "Amatörlük yalın haliyle insanlığın ruh halidir, sevmektir, paylaşmak, öğrenmektir, insanlığın tüm niteliklerini sergileyen bir okuldur aslında. Bu okullarda gençlerimiz güçlü sporcular olarak yetişiyor" dedi.
Hacıcaferoğlu, amatör kulüplerinin zor şartlarda ve özveriyle hizmet verdiklerini bildiklerini, spor kulüplerinin sorunlarının takipçisi olduklarını belirtti. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...