AMATÖRE ‘CANLI ’DESTEK

Bu sene bir ilke imza atacağını belirten Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Antalya İl Temsilcisi İsmail Şener, yeni sezonda Vali Alaattin Yüksel Spor Kompleksi’nde oynanacak maçların internetten canlı yayınlayacağını söyledi.

Spor 8 Ağustos 2019 17:48
AMATÖRE ‘CANLI ’DESTEK
-A +A

Bu sene bir ilke imza atacağını belirten Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Antalya İl Temsilcisi İsmail Şener, yeni sezonda Vali Alaattin Yüksel Spor Kompleksi’nde oynanacak maçların internetten canlı yayınlayacağını söyledi.

Türkiye Futbol FederasyonuAntalya İl Temsilcisi İsmail Şener, geçtiğimiz sezon amatör ligde yaşanılanları ve 2019-2020 sezonu için yapacakları çalışmalarını anlattı. Vali Alaattin Yüksel Spor Kompleksi’nde düzenlenen toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, Antalya İl Tertip Kurulu Üyeleri, Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yöneticileri, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şube Başkanı Şifa Çiçek ve basın mensupları katıldı.

‘AMACIMIZ AMATÖR SPORU GELİŞTİRMEK’

Her sene olduğu gibi bu sene sonunda dahazırladıkları kitapçıkla, sezonun değerlendirmesini yaptıklarını belirtenŞener,“Bu kitapçık sayesinde geçtiğimiz sezonda oynan maç sayılarının, lisans sayılarının, ligden düşen ve yükselen takımların analizini yapıp ona göre çalışmalar yapıyoruz. Bu analizlerin sonunda nasıl bir yol izleyeceğimize karar veriyoruz. Bölge müdürümüzle ve il tertip kurulu üyelerimizle istişarelerimizi gerçekleştiriyoruz. Amacımız amatör sporu geliştirmek ve daha da ileriye götürmek. Amatör ruhu yaşatmak” dedi.

MAÇLAR CANLI VERİLECEK

Yaptıkları çalışmalar sonucunda lisanslı sporcu sayısında artış yaşandığına dikkat çeken Şener,“Özellikle altyapı kategorisinde müthiş bir yükseliş yaşadık. Bununla birlikte amatör liglerdeki maçların skorlarını sitelerimizde yayınlayarak erişimi sağladık. Türkiye’de bunu yapan ilk il Antalya oldu. Şimdi bu çalışmamızı daha da ileriye götüreceğiz. Önümüzdeki sezondan itibaren U11 ve U13 maçlarını internet sitemizde canlı olarak yayınlayacağız. Bu sayede amatör spora olan ilgiyi arttıracağız” ifadelerine yer verdi.

TÜREL DESTEK VERDİ


TFF Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Köksalanise, amatör sporu halka indirerek ilgiyi arttırdıkları söyledi. Köksalan, “Bu durum bizi gururlandırıyor. Tabi maddi imkansızlıklara da değinmek gerekiyor. Bilindiği üzere BeinSport Türkiye’deki paylarını indirdi. Bu durum herkesi kötü etkiledi. Bütün yük amatör sporun üstüne kaldı. Bu yükü hafifletmek için belediyelerin amatör spora ciddi katkılar sunması gerekir. Geçen sene Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel bizlere çok katkı sundu. Türel’in yaptığı yardımları unutmamamız gerekir.  Türel gerçek bir amatör, gerçek bir sporcudur” dedi.

Kaynak : Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Erkek cesedi bulundu

Erkek cesedi bulundu

10:45 11 Ağustos 2019
Termometre çıldırdı

Termometre çıldırdı

15:27 11 Ağustos 2019
Manavgat'ta yangın

Manavgat'ta yangın

11:49 11 Ağustos 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...