AKSOY İTTİFAKI DERT ETMİYOR

Sivil Düşünce Derneği’nin (SDD) konuğu olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Aksoy, “İttifak olsa da olmasa da, biz seçime her türlü hazırız" ifadelerini kullandı.

Güncel 12 Aralık 2018 16:15
AKSOY İTTİFAKI DERT ETMİYOR
-A +A

Sivil Düşünce Derneği’nin (SDD) konuğu olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Aksoy, “İttifak olsa da olmasa da, biz seçime her türlü hazırız" ifadelerini kullandı.

Yerel seçimler hakkında birçok konuyu ele alan ve değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, “Milliyetçi Hareket Partisi ittifak olursa hazırdır ama ittifak olmazsa yine de 19 ilçede ve büyükşehirde seçimlere girmeye hazırdır” diyerek ittifak sinyallerini verdi. MHP’nin Türk siyasetinde yarım asıra damga vuran bir siyasi parti olduğuna dikkat çeken Aksoy, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendinin ifadeleri üzere, MHP ‘önce ülkem milletim sonra partim ve ben’ anlayışıyla siyaset yapar geliştirir ve bunun dışındakileri teferruat olarak gören bir anlayışa sahiptir” dedi.

HER TÜRLÜ SEÇİME HAZIRIZ

31 Mart 2019 yerel seçimleri hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Aksoy, şunları kaydetti:
“Sayın genel başkanımız Belek’te 81 il başkanı ve belediye başkanlarımızla iki gün süren bir istişare toplantısı yaptı. Orada da kamuoyuna bir açıklamada bulundu;  İstanbul, İzmir ve Ankara’da aday çıkarmayacağımızı ve Cumhur İttifakı’ndaki birliktelikten dolayı da o yapıya zarar gelmemesi noktasında AK Parti hangi adayı gösterirse, kayıtsız bir şekilde destek vereceğini ifade etti” şeklinde konuştu. Antalya’da da ittifak olabileceğinin sinyallerini veren Aksoy, “Genel başkanımız, HDP’nin içerisinde bulunduğu bir zillet ittifakı olacak olursa, bu ittifakında karşısınca olacağımızı açıkça ifade etti. Biz 19 ilçe ve büyükşehir için aday adayları hazır olan bir partiyiz ancak burada da ittifak yapabiliriz. Zillet ittifakı söz konusuysa, Milletçi Hareket Partisi de hiç çekinmeden bir ittifak yapabilir. Bunun görüşmeleri ve hazırlıkları var”

BİZİM AÇIMIZDAN BİR SIKINTI YOK

Yerel gündemde çok konuşulan, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ile birlikte çektirdikleri fotoğrafın hikayesini anlatan Aksoy, “İbrahim Ethem Taş ile oturup kalkıyoruz. Geçenlerde havalimanında verdiğimiz fotoğrafla Antalya kamuoyunda gördüm. Dolayısıyla o Rabia yapınca biz zaten bozkurt yapıyoruz. İttifak konusu genel başkan yardımcılarımız ve AK Parti’nin genel başkan yardımcıları arasından bir görüşme yürütülüyor. Antalya’da ittifak yapılırsa bizim açımızdan bir sıkıntı yoktur. AK  Parti’de yoktur dedi ama bütün değerlendirmeyi  genel  başkan yardımcılarımıza bıraktık” dedi.

“SARI YELEKLİLER” AÇIKLAMASI

Fransa'da akaryakıt vergilerine tepkiyle başlayan sarı yeleklilerin ayaklanması hakkındaki görüşlerini aktaran Aksoy, “Bu hadise Fransa’da gelişen bir hadisedir. Türkler barbar değildir. Dolayısıyla Avrupa ülkelerinde, devlete karşı bir başkaldırı varsa bunu savunacak bir siyasi anlayışa sahip değiliz. Buradan şöyle de, bir uyarıda bulunmak gerekir. Avrupa ülkeleri bazen Türkiye’de aynı şeyler olduğunda özgürlüklerden bahsediyorlar. Özgürlüklerin ve hukukun merkezi olan Fransa’nın bu konulara nasıl duyarlı kalıp, kalmadığına bakmak lazım. Siz duyarlı kalmadınız diye oh olsun diyemeyiz. O anlayışta olamayız. Çünkü orada bizim de vatandaşlarımız var. Bizden de geçmiş zamanda gidenler var. Neticede insan odaklı bakmak gerekir. Bunun düzelmesini temenni ederiz” dedi.

Kaynak : Yıldız ÇİÇEK, Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...