Akseki Güçlüköy’e 5 yıldızlı Köy Konağı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akseki’de Güçlüköy Konağı’nı hizmete açtı. Köy konaklarında sosyal ve kültürel ihtiyaca cevap verecek her türlü imkan olduğunu belirten Başkan Türel, “Köy konaklarımız sıradan değil, 5 yıldızlı oluyor. Adeta dillere destan” dedi.

Güncel 12 Haziran 2018 18:23
Akseki Güçlüköy’e 5 yıldızlı Köy Konağı
-A +A

Başkan Türel, Antalya’dan Akseki’ye hizmet mi gidermiş diye eleştiren CHP’li milletvekillerine Güçlüköy Konağı’nın kapısına Atatürk’ün “Çalışmadan yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar evvela haysiyetlerini sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar” sözüyle yanıt verdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere yaptığı köy konaklarından biri olan Güçlüköy  Köy Konağı törenle hizmete açıldı. Konak açılışına, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal, meclis üyeleri, Güçlüköy Muhtarı Murat Ceylan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Türel, açılışta yaptığı konuşmada, Rahmeti bereketiyle gelen Ramazan ayında açılışlara ve temel atma törenlerine yetişmekte zorlandıklarını belirterek, “ Birkaç gün önce Mübarek Kadir Gecesinde Korkuteli Avdan Köy konağını hizmete açtık. Köy konaklarımız maşallah 5 yıldızlı oluyor sıradan köy konakları değil. Adeta dillere destan. Güçlüköylü hemşerilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek. İçerisinde sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek her türlü imkân var.  Muhtar odası, gelin damat odası, misafirhane var düğünlerinizi ve toplantılarınızı yapabileceğiniz imkânlar var. Ayrıca çocuk parkı ve spor aletlerinin olduğu spor alanı mevcut” dedi.

ATATÜRK’ÜN SÖZÜYLE CEVAP
Akseki’de Güçlüköy’de eskiden bu hizmetleri yapabilmenin bir rüya olduğunu belirten Başkan Türel, “ Hatırlayın biz Büyükşehir Yasasını buralara hizmet edelim diye mecliste çıkarıyorken birileri de çıkıp, “Böyle yasa mı olur Antalya’ya yetişemiyoruz. Antalya’nın içindeki 3 -5 ilçeye yetişemiyoruz, Akseki’ye hizmet mi gidermiş” demişti. Ben de onlara, “Çalışırsan hizmetin en güzeli gider” dedim. Ama yan gelip yatarsan hizmet gitmez. Antalya’dan Güçlüköy’e hizmet mi gidermiş diyen o dönem CHP’li milletvekillerine en güzel sözü Cumhuriyetimizin kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk söylemiş. O sözü de Güçlüköy Konağımızın kapısına Atatürk’ün heykeliyle birlikte yazdık. Buralara hizmet gelmez diyenler duysun diye yazdık. Bakın ne yazıyor; “Çalışmadan yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar evvela haysiyetlerini sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Ey halkçı geçinen, Atatürk’ün partisinin belediye başkanıyız diyen milletvekiliyiz diyen siyasetçiler, siz Atatürk’ün ne dediğine kulak kabartsanız, o zaman yan gelip yatıp, Antalya’dan Akseki’ye hizmet mi gidermiş demezdiniz. İşte bizim farkımız bu” dedi.

AKSEKİ ANTALYA’NIN CENNETİ
Başkan Türel sözlerine şöyle devam etti: “Biz Cumhuriyetimizin kurucusunun Cumhuriyetin 100. Yılında muasır medeniyet hedefini koyduğunda ona ulaşmak için çok çalışırız. Siz ancak laf ebeliği yaparsınız ancak konuşursunuz. O yüzden biz az laf çok iş dedik. Büyükşehir Yasası’nı kurduk. Yürürlüğe girdi. Tabi ki buralarda hizmet birimleri oluşturacağız. Belediyeye de lazım olmayan tonla personeli doldurmuşlar.  Belediye hizmet mi yapacak personeline maaş mı yetiştirecek. Şu anda Antalya Büyükşehir Belediyesi geçmişte 5 ilçede bizden önceki dönemde 8 bin 500 personelle çalışılmış.  İlçe sayısı 5 ‘ten 19’a çıktı. Eskisinden daha az personel sayımız var. Bunu nasıl başarıyoruz. Akıllı bir finans ve personel politikasıyla başarıyoruz. Ve bu personelleri Antalya’nın ilçelerine görevlendirdik. Akseki’ye görevlendirdik. Akıl tutulması yaşayan o zihniyet Akseki’ye elimizdeki personelleri gönderince ne dedi? Menderes Türel personelini Akseki’ye sürgün ediyor dediler. Yazıklar olsun size. Akseki Antalya’nın cenneti. Sürgün yeri falan değil. Bunu iyi bilin. Keşke memur olsaydım da ben de gelseydim de şuralarda memur olarak hizmet etseydim. Ama onlarda mantık başka. Gözden ırak gönülden ırak zannediyorlar.”

HİZMETLERİMİZ HELAL OLSUN
2013’te İl Genel Meclisi İl Özel İdaresinin Akseki’den Kaş’a 14 İlçe, 539 köye toplamda yaptığı yatırım miktarı 10 milyon TL olduğunu hatırlatan Başkan Türel, “Şimdi ne oldu, Büyükşehir Belediyesi sadece KDV dâhil 10 milyon yatırımı sadece Güçlü köye yaptı. Helali hoş olsun. Demek ki Atatürk doğru söylemiş. Çalışınca oluyor. Biz çalışıyoruz laf üretmiyoruz. İftirayla meşgul değiliz. Onların yaptığı hain planlarla hiç meşgul değiliz. Biz size hizmet için varız. İşte 6 milyon lira sadece kanalizasyon yatırımı. Güçlü Köyümüzün asfalt problemini de çözüyoruz bizde söz ağızdan çıkar. Desteklerinizi bizden esirgemeyin. Biz ayrımcılık yapmayız. Biz yaratandan ötürü yaratılanı severiz. Burası bize oy verdi burası oy vermedi diye ayırt etmeyiz. Ama sizin desteğiniz olmasaydı, Güçlü köy hala kanalizasyon bekliyor olacaktı. Bu yüzden bu hizmetlerin gerçek mimarı sizlerseniz” dedi.

BAŞKAN VE MUHTARDAN TEŞEKKÜR
Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal ve Güçlüköy Muhtarı Murat Ceylan da Başkan Türel’in Güçlüköy’e, nadide bir eser kazandırdığını belirterek teşekkür etti. Konuşmaların ardından Güçlüköy Konağı törenle hizmete açıldı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...