AKREP’TEN CHP’YE JET HIZINDA TEPKİ

“KİMLERİN ANTALYASPORLU OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ”

Spor 11 Ocak 2019 18:15
AKREP’TEN CHP’YE JET HIZINDA TEPKİ
-A +A

Büyükşehir Meclisi'nde yapılan oylamada, Antalyaspor'a gelir getirecek meclis kararına CHP’nin ret oyu vermesine Antalyaspor’dan tepki gecikmedi. Basın Sözcüsü Süğlün, "Antalyaspor’umuzu rahatlatacak olan bu sabit gelir kaynağını engellemeye çalışan zihniyeti anlamak mümkün değil" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde, önceki gün yapılan oylamada Antalyaspor'a gelir getirecek meclis kararına CHP grubunun ret oyu vermesi tepkilere neden oldu. Meclis toplantısı sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından "Antalyaspor atkısı takıp tribüne gitmekle Antalyasporlu olunmuyor" sözleriyle eleştirilen CHP'li üyelere bir tepkide Antalyapor yönetiminden geldi. Dün Hasan Subaşı Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Antalyaspor basın Sözcüsü Murat Süğlün, Antalyasor'un bir şahsın değil Antalya’nın ortak sevdası olduğunu ve siyaset üstü bir marka olduğunu belirtti. Süğlün ayrıca, Antalyaspor’u büyük ölçüde rahatlatacak olan bir sabit gelir kaynağını engellemeye çalışan zihniyeti anlayamadıklarını belirtti.

Süğlün konuşmasının devamında "Antalyaspor yönetimi olarak; takımımızı içinde bulunduğu ağır mali yükten kurtarmak için gecemizi gündüzümüze katarak, dünya kenti Antalya’mızın dünya markası kulübünü yaratmaya odaklanmışken, özellikle sabit gelir projelerimizin engellenmeye çalışılmasını üzüntü ile takip ediyoruz. Ancak; stadımız yapılırken de benzerini gördüğümüz girişimlerin son örneği maalesef dün yine karşımıza çıktı. Antalyaspor’umuza sabit gelir sağlayacak olan plan değişikliği kararı Büyükşehir Belediye Meclisi’nden oy birliği ile geçmesini beklerken, ‘oy çokluğu’ ile geçmiştir. Bizleri üzen; plan değişikliğine verilen ret oylarıdır" dedi.

ANLAMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL

Demircikara Mahallesi'nde bulunan ve meclis oylamasına konu alanın Antalyaspor Kulübü Derneği’ne ait olduğunu ve bir kısmının Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne hizmet alanı olarak bağışlandığını belirten Süğlün, "Bağışlanan kısım dışında kalan alan Antalyaspor Kulübü Derneği tarafından, benzin istasyonu olarak işletilecektir. Bunun kanuna aykırı hiçbir yanı yoktur. Buna rağmen Antalyaspor’umuzu büyük ölçüde rahatlatacak olan bu sabit gelir kaynağını engellemeye çalışan zihniyeti anlamamızın mümkün olmadığının altını çizmek isteriz. Antalyaspor hiçbir şahsın malı değil, tüm Antalya’nın ortak sevdasıdır. Ve çok daha önemlisi, siyaset üstü bir markadır. Farklı öneriler varsa elbette ki ilgili herkes tarafından değerlendirilecektir. Ancak tümden karşı duruşu iyi niyetle bağdaştırmamız mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

HARFİYAT TEPKİSİ
Süğlün ayrıca son günlerde kamuoyunda bir belediye başkan adayının ismi kullanılarak ‘Seçilirse hafriyat dökme işinden para almayacak’ sözlerine de tepki gösterdi. Antalyaspor tarihinin en uzun süreli sabit gelir kaynağı haline gelen hafriyat dökme işinden gelen gelirin amatör spor branşlarına aktarıldığını belirten Süğlün, "Antalyaspor tarihinin en uzun süreli sabit gelir kaynağı haline gelen hafriyat dökme işine göz dikenlerin olduğunu da şaşkınlık ve ibretle izlemekteyiz. Bir büyükşehir belediye başkanı adayımızın adını kullanarak ‘Seçilirse hafriyat dökme işinden para almayacak’ söylemlerine rağmen bu adayımızın bu söylentiyi henüz yalanlamamış olmasını endişe ile takip ediyoruz" şeklinde konuştu.

SİYASİ FİKİRLERİMİZİ YANSITMADIK
Kulüp yöneticilerinin siyasi fikirlerini alınan kararlara yansıtmadığının altını çizen Süğlün, "Bizler bu kulübün yöneticileri olarak hiç bir zaman siyasi fikirlerimizi kulüp adına aldığımız kararlara yansıtmadık. Bundan sonra da böyle olacak. Karşı olduğumuz tek şey, Antalyaspor’u sabit gelir projelerinden mahrum etmeye çalışanlardır. Diğer büyük şehirlerde örneklerini gördüğümüz gibi; Antalya’da da adaylarımızın ‘Antalyaspor’a gelir getirecek projeleri’ yarıştırmasını beklerken, aksine sabit gelir getirecek projeleri bile engellemeye çalışmasına anlam veremiyoruz. Kimin daha iyi Antalyasporlu olduğunu tartışmak haddimize değil. Ancak kimlerin ne zaman Antalyasporlu olduğunu böyle günlerde daha net görüyoruz" dedi

Kaynak : Faruk ÇELİK, Ramazan BOZCA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Finike Festivali başlıyor

Finike Festivali başlıyor

15:34 18 Haziran 2019
BETUYAB'tan polise hibe araç

BETUYAB'tan polise hibe araç

13:54 22 Haziran 2019
İsyan ettiren karar

İsyan ettiren karar

14:23 18 Haziran 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...