Akdeniz'e 3 küçük ölçekli sanayi sitesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, gecekondu işgali ve kamyon garajı sorununu çözerek Akdeniz Sanayi Sitesi'nde, 300'e yakın yeni dükkânın yapılmasının önünü açtıklarını belirterek, “100 dükkân ile bir sanayi sitesinin kurulduğunu hesap edersek Akdeniz Sanayi Sitesi'ne 3 tane küçük ölçekli sanayi sitesi eklenecek olmasının mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Güncel 25 Kasım 2018 15:31
Akdeniz'e 3 küçük ölçekli sanayi sitesi
-A +A

Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk'ün düzenlediği kahvaltıda sanayi esnafıyla buluştu. Sitenin düğün salonundaki buluşmaya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, Ak Parti Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa teşkilatları, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'ne (AESOB) bağlı odaların başkanları ile sanayi esnafı katıldı.

SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ, ESNAFIN YÜZÜ GÜLDÜ
Başkan Hakan Tütüncü, 2009'dan bu yana sanayi sitelerindeki esnafın hizmet verdiği ortamları güzelleştirmek için üstün bir çalışma ve büyük bir seferberlik gösterdiklerini kaydetti. Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi'nde iki tane çok önemli büyük hizmet yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:
“Sanayi sitesinde, alt yapı, asfalt, park, çevre ve kavşak düzenlemesi, okul inşa edilmesi gibi konularda çalışmalar yaptık. Sanayi sitesine dönemimizde 2 tane çok önemli ve büyük hizmet yaptığımızı düşünüyorum. Bunlardan biri sitenin imar planlarında getirdiğimiz yeni haklar, ikincisi ise sitenin kapasitesini artırmaya dönük attığımız adımlardır. Bu iki büyük adım, Akdeniz Sanayi Sitesi'nin ticari hacmini geliştiren, esnafımızın ekmeğini büyüten ve Antalya'daki küçük sanayicilerin üretim noktasında ufuklarını büyüten çalışmalar olmuştur."

SANAYİYE 300 YENİ DÜKKÂN
Akdeniz Sanayi Sitesi'nde yaptıkları ikinci önemli çalışmanın gecekondu işgali sorununu çözmek olduğunu aktaran Tütüncü, sözlerine şöyle devam etti: “Sitenin kuzey bölümünde sanayi sitesi kooperatifinin 130 dönümlük arazisinde 35 yıla yakın yaşanan gecekondu işgali sorunu vardı. Bu mülkiyet problemini çözdük. Gecekondularda oturan hemşehrilerimizin problemlerini de arsa tahsisiyle çözerek, onların mutlu olacağı bir şekilde tahliye sürecini başlattık. Beraberinde uzun yıllar konuşulan kamyon garajı sorununu da imar bakımından farklı bir çözümle mutlu şekilde neticelendirdik. Gecekondu işgali ve kamyon garajı sorunlarını çözerek, sanayi sitesinde 300'den fazla yeni dükkânın yapılmasının önünü açtık. 100 dükkân ile sanayi sitesinin kurulduğunu hesap edersek, Akdeniz Sanayi Sitesi'ne tam 3 tane küçük ölçekli sanayi sitesi ekliyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz."
DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...