AK PARTİ’DEN 'MEGA'HAMLE

TAM 100 BİN KİŞİYE İSTİHDAM KAPISI OLACAK

Politika 20 Haziran 2018 15:47
AK PARTİ’DEN 'MEGA'HAMLE
-A +A

AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, 24 Haziran seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü. Çelik, “Türkiye’ye sanayi ve teknolojide çağ atlatmak için çalışıyoruz. Şimdi büyük bir atılıma hazırlanıyoruz. 5 bölgemizde mega sanayi bölgeleri kuruyoruz” dedi
AK Parti’nin en genç milletvekili Sena Nur Çelik, sanayi esnafı ile sohbet etti. Son 16 yılda kalkınma ve sanayi alanında büyük bir ilerleme kaydettiğini söyledi.Türkiye’nin yeni ve yerli teknolojiye dayalı sanayi politikasının meyvelerini vermeye başladığına dikkat çeken Çelik, şunları ifade etti: 

YAPARSA AK PARTİ YAPAR
“Son 16 yılda bilim, teknoloji ve yenilik atılımı ile 'Sanayide Yüksek Teknolojiye Geçiş Programını' başlattık. Sanayide orta düşük teknoloji grubundan orta yüksek teknoloji grubuna geçişi hızlandırdık. 'Yerlileştirme Ürün Programını' hayata geçirdik. Otomotiv sektöründe yıllık üretim kapasitemizi 1 milyon adetten 2 milyon adede yükselttik. Dünyada otomotiv üretiminde 21'inci sırada olan ülkemizi rekorlar kırdığımız 2017'de 14’üncü sıraya çıkardık. Beyaz eşya sanayiinde ülkemizi dünyada 6'ncı, Avrupa’da ise 4'üncü büyük üretici ve ihracatçı konumuna getirdik. Üniversiteler ve özel sektör arasındaki iş­birliğinin geliştirilmesine yönelik önemli bir adım attık. Savunma sanayinde yerliliği yüzde 65'lere çıkardık. Her geçen gün güçlenen bir savunma sanayi sektörümüz var.

YERLİ OTOMOBİLİ 2020'DE
Ülkemizi sanayide de en üst seviyeye taşıyacağız. Türkiye’nin Otomobili Projesini hızla gerçekleştireceğiz. İnşallah yerli otomobili 2020'de yollarda görmeyi planlıyoruz. Mühendislerimiz her gün yeni başarılara imza atıyor. Daha düne kadar yapılamaz denen birçok projeyi hayata geçirdik. Bazı projeler de tamamlanma aşamasına geldi. 'Sanayide Mili atılım' için adım üstüne adım atacağız. Şimdi 5 bölgemizde mega sanayi bölgeleri kuruyoruz. Mega sanayi bölgelerinde 140 milyar lira yatırım gerçekleştirerek 100 bin kişiye istihdam sağlanmasını hedefliyoruz. Ülkemizi sanayide ve teknolojide sınıf atlaması için var gücümüzle çalışacağız. Vakit üretim vakit, vakit sanayi ve teknoloji vakti.”

YENİ DÖNEME HAZIRIZ
Sena Nur Çelik, esnaf ziyaretinin ardından Şekerhane Mahallesi'nde hemşerileriyle bir araya geldi. Alanyalılar vekilini bağrına bastı. Çelik, daha sonra Alanya Ticaret ve Sanayi Odasında Alanya’da faaliyet gösteren Su Sporları temsilcileriyle buluştu. Alanyalılar, “Yeni sayfaların açılacağı 24 Haziran'dan sonra kalıcı istikrar ve huzur için yeni döneme hazırız” mesajı verdi. 

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...