AK Gençler’den anlamlı etkinlik

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muratpaşa İlçe Gençlik Kolları üyeleri, 'Dünya Okuma-Yazma Günü' kapsamında tarihi Hadrianus Kapısı'nda (Üç Kapılar) kitap okuma etkinliği düzenledi.

Güncel 16 Eylül 2018 15:11
AK Gençler’den anlamlı etkinlik
-A +A

AK Parti Muratpaşa İlçe Gençlik Kolları'nın düzenlediği kitap okuma etkinliğine çok sayıda vatandaş katıldı. Muratpaşa ilçesi Atatürk Caddesi üzerindeki tarihi Üç Kapılar’da düzenlenen etkinlik ile okumanın önemine dikkat çekildi. Anlamlı etkinlikte kitap okuyan vatandaşlar, çevredeki insanların da dikkatini çekti. Etkinlik ile ilgili konuşan AK Parti Muratpaşa İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mert Sındıraç, okumanın önemine vurgu yapmak amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.

“KİTAP OKUMAK İLAÇ GİBİDİR”
İnsanların okumayla bilgiye ulaşacağını, bilgili toplumların gelişmiş ve güçlenmiş olduğunu ifade eden Başkan Sındıraç, okuyan insanın beyin hücrelerinin canlı olacağını aktardı. Kitapları süs olarak dolapta tutmanın hiçbir değeri olmadığını belirten Sındıraç, "Kitap ilaç gibidir. Bu nedenle günlük 10 sayfa, aylık 300 sayfa, yılda ise 3650 sayfalık kitap okumuş oluruz. Bizler 2023, 2053, 2071 idealleri dahilinde gençliği okuyan, hazırlanan, donanımlı hale gelen, yönetim mekanizmalarında yer aldığı zaman bunu liyakatlı bir biçimde yapan bir gençlik oluşturmak amacıyla bir aradayız." şeklinde konuştu.
Kitap okuma alışkanlığının çok düşük olduğunu belirten, AK Parti Muratpaşa İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Aktepe ise, “Okumanın, Türkçe ve geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bunun için kitaba ihtiyaç duyan kitlelere kitapları tek tek ulaştıracağız" dedi.

 “AK PARTİ BİR GENÇLİK HAREKETİDİR”
AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Bayram Doğan Av. Ali Bayram Doğan da, organizasyona katılan gençlerin 'ben okudum, bir başkası da okusun' düşüncesiyle hareket etmelerinden memnuniyetini beyan ederek gençlere teşekkür etti. AK Parti’nin bir gençlik hareketi olduğunu vurgulayan Başkan Doğan, teknolojinin çok yoğun kullanıldığı bir dönemde olduklarını hatırlatarak, insan hayatının hemen hemen her alanında olan ve kolaylık sağlayan teknolojinin, gençleri kitap okumaktan alıkoymaması gerektiğinden bahsetti.
Başkan Doğan, “Bir toplum okudukça kendini geliştirir.  Hayal gücü artar ve o hayal gücünü hayata geçirecek bir bakış açısı kazanır” şeklinde görüş belirtti.
Yıldız ÇİÇEK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...