AFRİN’E SELAM DESTEĞE DEVAM

MEMUR SEN’DEN MEHMETÇİK’E ANLAMLI ZAFER DUASI

Güncel 14 Şubat 2018 18:01
AFRİN’E SELAM DESTEĞE DEVAM
-A +A

Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur-Sen) üyeleri, Kapalı yolda bir araya gelerek Zeytin Dalı harekatında olan Mehmetçiğimize dualarla destek verdi. Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Çoban, devletin ve silahlı kuvvetlerinin terör örgütlerini yok edeceğini yürekten inandıklarını kaydetti.
Memur-Sen Antalya İl Temsilciliği tarafından Kapalı Yolda yapılan basın açıklamasında Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de sürdürdüğü harekata destek verildi. ‘Tüm Anadolu ayaktayız emperyalizme karşı savaştayız’ vurgusuyla 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen basın açıklamasına Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanlarının yanı sıra, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı. Zeytin Dalı operasyonunda şehit düşenlerin adı hep bir ağızdan tek tek haykırıldı ve ruhları için dualar okundu.

OPERASYONA TAM DESTEK
TSK tarafından gerçekleştirilen ‘Zeytin Dalı’ Harekatı’na destek olmak, Emperyalizm ve eli kanlı terör örgütlerine karşı ülkemizin sürdürdüğü mücadeleyi desteklemek amacıyla toplanan grup adına söz alan Memur Sen İl Temsilcisi Mustafa Çoban, milletin desteğini, ümmetin duasını alan devletimizin ve silahlı kuvvetlerimizin, şanlı ecdadın evlatları olmanın hakkını veren yiğitlerimizin terör örgütlerini yok edeceğine, emperyal akla diz çöktüreceğine de yürekten inandıklarını kaydetti.

KÜRESEL GÜÇLERE TEPKİ

Zeytin Dalı Harekatının gerekçelerini ve hedeflerini, anlamakta zorlananların, yanlış anlamak için çırpınanların, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar olduğu kadar,  terör örgütlerine karşı bitirici darbe olarak niteledikleri harekatı savaş olarak göstermeye kalkışanlar olduğunu da vurgulayan Çoban, Afrin’de yaşananlar üzerinden ortaya iki fotoğrafın çıktığını söyledi. Çoban, “İlki küresel terörle mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan Türkiye, ikincisi ise terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan, silah ve mühimmat yardımlarıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran, bu şekilde Türkiye’nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şer şebekesidir” diye konuştu.

SURİYE’DE EMPERYALİST TEZGAH
Memur-Sen il Temsilcisi Mustafa Çoban, Afrin’in, emperyal aklın çöküşünü sağlayacak, sömürgen devletlerin Ortadoğu’dan göçüşünü hızlandıracak iradenin karargahı olduğunu işaret etti. Çoban, “Suriye’de oluşturmak istedikleri düzen öyle kirli bir düzen ki, tarihte eşine pek az rastlanır şekilde milyonlarca insanı katletti, yerlerinden yurdundan etti. Bu, emperyalizmin “toza dönüştürme stratejisi”dir. Toza dönüştürme stratejisi, emperyalizmin masa başında kurguladığı ve bizim medeniyet coğrafyamızda birkaç asırdır uyguladığı bir şiddet stratejisidir. Bu stratejinin uygulama aparatı, terörizmdir. Kullanışlı aptalları, terör örgütleridir. Emperyalizm, uluslararası hukukun oluşturduğu sızıntılardan faydalanarak bu hakikati gizlemeye çalışsa da, ortalığa saçılan cüruf, çirkef her şeyi ayan beyan bize göstermektedir.

ABD'YE 'SİLAH' TEPKİSİ
Afrin’de yürütülen operasyona karşı içeride karşıt cephe oluşturmak için ter ve dil dökenler de bizim nazarımızda bu kirli ittifakın, tapınak şövalyeleri hükmündedir. 15 Temmuz’da FETÖ aparatıyla gerçekleştirilen işgal girişimi sırasında, sınırımızın güneyinde PKK’lı teröristlerin tetikte bekletildiği herkesin malumu. Suriye’nin kuzeyinde DEAŞ ile PKK/PYD arasındaki dönüşümlü strateji de öyle. DEAŞ’la mücadele ediyor diyerek PYD’nin terör faaliyetlerinin DEAŞ’la üstünün örtüldüğünü de hepimiz biliyoruz. Daha da ötesi, DAEŞ’le mücadele hikayesi abartılarak ile PYD’nin silah sermayesi artırılarak, örgütler arası dayanışmanın derinleştirildiğini de biliyoruz” dedi.
 
 
 

Kaynak : Faruk ÇELİK, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...