Af yoksa, oy yok

Antalya'da bir grup mahkum yakını Attalos Meydanı'nda basın açılaması düzenleyerek 24 Haziran seçimleri öncesinde verilen af sözünün yerine getirilmesini istedi. Mahkum yakınları 'Af yoksa, oy da yok' dedi.

Güncel 10 Şubat 2019 17:06
Af yoksa, oy yok
-A +A

Cezaevlerinde basit şuçlardan tutuklu bulunan mahkum yakınları 22 ilde eşzamanlı basın açıklaması yaptı. Antalya'da da Attalos Meydanı'nda toplanan bir grup mahkum yakını 24 Haziran seçimleri öncesi MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından söz verilen affın yerine getirilmesini istedi. Grup adına basın açıklamasını okuyan ve kendiside bir mahkum yakını olan Hacer Sarı, 5 Şubat tarihinde mahkum yakınlarını temsilen 5 kişilik bir grup ile Ankara'ya gittiklerini ve Adalet Bakanlığı kapısından geri çevrildiklerini belirtti. Çeşitli illerden gelen 300 kişi ile birlikte türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gittiklerini ancak burada da ziyaretlerinin engellendiğini belirten Sarı, "Bizim amacımız hak aramak verilen sözlerin tutulmasını istemektir" dedi.
 
Verilen sözler tutulmadı
Ziyaretlerinin hemen ardından bir tv kanalına çıkan Adalek Bakanı'nın kendilerini rahatlatmaya yönelik bir açıklama yaptığını belirten Sarı, "Her zaman söyledikleri gibi 'af gündemimizde yok, ama infaz yasalarında düzenleme yapıyoruz' denilerekalgı operasyonu ile mahkum yakınları rahatlatılmaya çalışılmıştır. MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin af sözünü vermesinin üzerinden 10 ay geçmiştir. Bu sürede çok sayıda mahkum ve yolunu bekleyen mahkum yakını yaşamını yitirmiştir. Biz mahkum yakınları 24 Haziran seçimlerinde af sözü verilmesi üzerine üzerimize düşen görevi yaptık. Ama siz yapmadınız, bizi artık kandıramayacaksınız. Af yoksa tek kişilik gücümüzü kullanıyoruz ve oy yok diyoruz" ifadelerini kulandı.
Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...