AEDAŞ’tan anlamlı semineri

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AEDAŞ, çalışanlarına 'Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık' ayı kapsamında seminer verildi.

Güncel 31 Ekim 2018 15:35
AEDAŞ’tan anlamlı semineri
-A +A

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AEDAŞ, çalışanlarına 'Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık' ayı kapsamında seminer verildi.
AEDAŞ, 'Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı' kapsamında, çalışanlarına yönelik eğitim semineri düzenledi. Seminerde, meme kanseri ile mücadelede düzenli kontrollerin büyük bir önem taşıdığına dikkat çekildi. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Ateş'in konuşmacı olarak katıldığı seminerde, katılımcılara düzenli kontrolün hayat kurtardığı anlatıldı. Büyük katılım ile gerçekleştirilen söyleşide Op. Dr. Ateş, çalışanların sorularını da yanıtladı.

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR
Türkiye'de en sık görülen üç kanser türünden biri olan meme kanserine karşı erken teşhisin büyük bir önem taşıdığına işaret eden Ateş, "Her ay ayna karşısında elinizle mutlaka kendi kontrolünüzü yapın" uyarısında bulundu. Ailesinde kanser geçmişi olanların ve 40 yaşın üzerindekilerin yıllık kontrollerini düzenli olarak yaptırmalarının önemine dikkat çeken Ateş, meme kanseriyle ilgili bilinç düzeyinin giderek arttığına da işaret etti.
Dünya Sağlık Örgütü'nün 2004 yılından itibaren 1-31 Ekim tarihleri arasını 'Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı' olarak kabul etmesinin ardından dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de ay boyunca birçok kurum ve kuruluş meme kanseriyle ilgili olarak bilgilendirme çalışmaları yapıyor. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...