Adaletin gözyaşları

Doğuma 2 gün kala bebeğini kaybeden gazi eşi, doktor beraat edince gözyaşlarına boğuldu. Terör gazisi Salih Türk, haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirtti

Güncel 23 Kasım 2018 17:04
Adaletin gözyaşları
-A +A

Doğuma 2 gün kala bebeğini kaybeden gazi eşi, doktor beraat edince gözyaşlarına boğuldu. Terör gazisi Salih Türk, haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirtti.

Ev hanımı Ebru Türk ve 17 yıl önce askerde terör saldırısında sol kolu ile sol gözünü kaybeden Salih Türk, 4 yıl önce dünya evine girdi. İlk evliliğinden iki çocuk sahibi olan Ebru Türk, 2014 yılının bahar aylarında bir erkek bebeğe hamile olduğunu öğrenince çift büyük mutluluk yaşadı. 2015 yılının kasım ayının ilk haftasında sezaryenle doğumu planlanan Ebru Türk, iddiaya göre bu süre zarfından tüm kontrollerine zamanında gitti ve bebeğinin sağlık durumunu yakından takip etti. Özel bir hastanede işlemlerine devam eden Ebru Türk, sezaryenle verilen doğum tarihine bir iki gün kala fenalaştı ve hastaneye başvurdu.

MEZARINDA AĞLIYORLAR
İddiaya göre, kontrolleri yapılan Ebru Türk'e bir gün önce sağlıklı olan bebeğin 'ani ölüm' denilerek kaybedildiği söylendi. ‘Tuğra’ ismini vermeyi planladıkları bebeklerinin ölümünde hastane ve doktorun ihmali olduğunu düşünen aile hukuk mücadelesi başlattı. Salih Türk, yaşadıklarını atlatamayan Ebru Türk’ü memleketi Muğla’ya götürmeye karar verdi. 1 yıldır Muğla’da yaşayan aile duruşma ve özel günlerde geldikleri Antalya’da kucaklarına alamadıkları ve ismini Türk bebek koydukları bebeklerinin mezarını ziyaret edip, dua ediyorlar.

"DURUŞMA BİZDEN YANA GİDİYORDU"
İkinci duruşmaya katılan ve verilen karar karşısında yıkılan Ebru Türk, bebeğinin mezarı başında göz yaşlarına boğuldu. Bebeğini kaybettikten sonra hayatın kendisi için hep kötü gittiğini dile getiren Türk, "İlk duruşma Mayıs ayında yapıldı, bizim için olumlu geçti. Avukatlarımız ve kendi çabalarımız, mahkemeye sunduğumuz tüm evraklar sayesinde duruşmayı bu kasım ayına erteletmiştik. Bizden yana giden duruşma bir anda hakim davada ne tanık dinledi, ne de gelen bir evrak yok deyip davayı kapattılar" dedi.

"DAVANIN ERTELENMESİNİ BEKLİYORDUK"
Eşinin suçlandığını kaydeden Salih Türk, "Yargılama oldu, doktorun kusurlu olduğu halde elimdeki tüm delilleri tanıkları sunduğum halde hastanenin hiçbir belge sunmayışı ortada. İkinci mahkeme görüldü, hakim beraat verdi. 'Tanığın hazır olmadığı, hastanenin yazılan müzekkereye cevap vermediği anlaşıldı' diyor. Müzekkereye cevap verilmedi diyor. Müzekkerenin getirilmesini, davanın ertelenmesini bekliyorduk. Direkt beraat. İki tane adli tıp raporu var kusur olduğu ortada. Gerekirse İnsan Hakları Mahkemesine gideceğim. Şu an çocuk sahibi olamıyorum. Biz adalet istiyoruz, yüreğimizi soğutsunlar, hiçbir anne baba evlat acısıyla yanmasın" diye konuştu.

İSTİNAFA GİDECEKLER

Ailenin avukatı Kemal Antika, hastaneden istenen belgeler gelmeden ve tanığın dinlenmeden sanığa beraat verildiğini ileri sürerek, "Adli Tıp Kurumu raporu geldi, buna göre iddianame kabul edildi. Davanın açılmasına dayanak olan Adli Tıp Kurumu kararıyla doktorun beraatına yeterli görüldü. Oysaki ilgili karar sebebiyle yargılanmasına karar vermişti savcılık. Yeterli inceleme yapılmadan, delil toplanmadan karar verilmesi kanımızca hatalıdır. İstinaf mahkemesine gideceğiz. Bu dosyanın kolay kolay peşini bırakmayacağız" dedi. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
YOLUN SONU

YOLUN SONU

18:40 17 Mayıs 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...