55 kilo verdi, şimdi danışmanlık yapıyor

Antalya’da yaşayan hemşire Nihan Yurt (36) 122 kiloyken yaşadığı sıkıntıları ve tüp mide ameliyatı olduktan sonra hayatında nelerin değiştiğini, kendi gibi kilo sorunu olanlarla paylaşarak danışmanlık yapıyor.

Güncel 12 Eylül 2019 18:43
55 kilo verdi, şimdi danışmanlık yapıyor
-A +A

Antalya’da yaşayan Nihan Yurt, ilkokuldan başlayarak tüm eğitim hayatı boyunca sınıfının en kilolu kızı olduğu için zorluk çektiğini ve bunun sosyal yaşantısını da etkilediğini belirtti. Düzensiz beslenme sonucu aldığı kiloları yüzünden beğendiği giysiyi değil, kendi bedenine uyan giysiyi almak zorunda kalan Yurt, arkadaşlarının dışarı çıkma teklifini de 'isteksizlik' sebebiyle geri çeviriyordu. Dışarı çıkarken duş almanın, giyinmenin ve makyaj yapmanın çok zor geldiği 122 kilo ağırlığındaki Nihan Yurt, ‘kadınca zarafet’ diye tanımladığı bacak bacak üstüne atma hareketini hiç yapamamaktan şikayetçiydi.

HASTALARA ANLATIYOR
Daha önce yaşadığı İstanbul’dan Antalya’ya taşındıktan sonra daha fazla kilo almaya başlayan Yurt, tartıda 122 kiloyu gördüğünde kilo vermenin kendi iradesiyle başaraibileceği bir konu olmadığına karar verip, Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Güler’in kapısını çaldı. 2016 yılındaki ameliyat sonrasında 55 kilo veren hemşire Nihan Yurt, şimdi kendisini ameliyat eden Doç. Dr. Mehmet Güler ile birlikte çalışıyor. Obezite cerrahisine karar veren hastalara danışmanlık yapan Yurt, kilolu dönemde yaşadıklarını, ameliyat sürecini, ameliyatın ardından yaşadıklarını kendi gibi kilo sorunu yaşayan hastalara anlatıyor.
DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...