5 YILDIZLI AÇILIŞ

KEPEZ’E OTEL KONFORUNDA SAĞLIK MERKEZİ

Güncel 7 Aralık 2018 15:28
5 YILDIZLI AÇILIŞ
-A +A

Kepez Belediyesi’nin özel hastane konforunda inşa ettiği ‘Belediye Sağlık Merkezi’ düzenlenen törenle açıldı. Başkan Tütüncü, Türkiye’de çok az belediyede olan bu tesisin örnek olması bakımında büyük bir iftihar meselesi olduğunu bildirdi.

Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Belediye Sağlık Merkezi'nin açılış töreninde konuşan Başkan Tütüncü, “2009 yılında göreve geldiğimizde her belediyede olduğu gibi bizde de yasal bir zorunluluk olan 1 belediye tabibi ve 2 sağlık personeli mevcuttu. Yetişebildikleri kadar muayene yaparlar, asıl vazifeleri defin ve cenaze raporlarını tanzim etmekti. Ekip, belediye binası içinde bir odada hizmet vermekteydi. İşte bugün, kocaman binası olan 200'e yakın çalışanının olduğu bir belediye sağlık merkezi karşımızda" dedi.

15 ALANDA HİZMET

Belediye Sağlık Merkezi'nde 15 ayrı alanda hizmet ürettiklerini belirten Başkan Tütüncü, “Sağlık merkezimizde Genel Cerrahi Polikliniği, Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Polikliniği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, 9 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Fizik Tedavi Merkezi, Kanser Tarama Merkezi, Göz Polikliniği, Tıbbi tahliller labratuvarı, diyetisyenlik hizmetleri, Aile Danışma Merkezi, psikolog, Evde Bakım ve Evde Sağlık Merkezi, Çağrı Merkezi, halk eczanesi, koruyucu hekimlik uygulamaları, Engelliler Koordinasyon Merkezi, Ozon Tedavi Merkezi bulunmaktadırö" diye konuştu.

HİZMETTE SINIR YOK

Evde Bakım ve Evde Sağlık Hizmetlerinde sınır tanımadıklarını belirten Başkan Tütüncü, “Çağrı merkezimize ulaşan hastalarımızı da evlerinden alıyoruz ve hastaneye götürüyor, tedavisinin ardından tekrar evine ulaştırıyoruz. Hastaneye gidemeyen yaşlılarımızı da ekiplerimiz evlerinden alıyor, tedavisini yaptırıyor, ilaçlarını da alarak evine bırakıyor. Evini temizliyoruz, kişisel bakımlarını yapıyoruz, evinin çatısından musluğuna hepsinin onarımını gerçekleştiriyoruz. Engelli taksi uygulamamızda engelli kardeşlerimizin hizmetinde" diye konuştu.

TÜRKİYE'DEKİ İLK HALK ECZANESİ
Ağız ve diş sağlığı polikliniğinde kanal tedavisinden, implant tedavisine birçok hizmeti verebilecek nitelikli alt yapıya sahip olduklarını vurgulayan Başkan Tütüncü, göz polikliniğinde uzman hekimler tarafından ücretsiz muayene yapıldığını gözlük ve çerçevenin herkese ücretsiz dağıtıldığını söyledi. Başkan Tütüncü, 68 mahallenin tamamında yıl boyunca gezici sağlık ekibiyle kalp damar sağlığı taraması, meme kanseri taraması, göz sağlığı taraması ve çocuklar için okullarda göz sağlığı taramalarının yapıldığını belirtti. Tütüncü, Türkiye'de bir ilk olan halk eczanesi uygulamasını başlattıklarını, buraya müracaat eden herkese ücretsiz ilaç dağıttıklarını vurguladı.

“KEPEZ ANTALYA’NIN ÖN BAHÇESİ”

Kepez Belediyesi’nin Sağlık Merkezi’nin içinde 15 merkez bulunduğunu ve tam donanımlı bir hastane kapasitesinde olduğuna değinen Başkan Türel, “Bir hastanede olması gereken her şey bu merkezde mevcut. Yapılan bu hizmetler Kepezimizin Antalya’nın ön bahçesi olduğunu gösteriyor. Hakan başkanımızın gayretleri Kepez’in Antalya’nın ön bahçesi olmasını ortaya koyuyor. Bu sağlık merkezi de bunun tam bir teyidi. Burası hastane konforunda 5 yıldızlı bir sağlık merkezi. Ağız Diş Sağlığı var ücretsiz. Gözlük ve çerçeve takdimi de ücretiz. Halk Eczanesi’de var. Türkiye de bir ilk. Hakan Tütüncü başkanımız bu nokta da tebrik ediyorum. İhtiyaç olanı gideriyor olmak bizim belediyecilikteki, en önemli gayretlerimizden bir tanesi. Kepez’de Antalya’da hayaller gerçek oldu ve gerçek olmaya da devam ediyor” dedi.
Konuşmaların ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e hastane maketinden yapılmış plaketi takdim etti. Belediye Sağlık Merkezi’nin açılışı protokolün kurdele kesimi ile gerçekleştirildi. Açılışın ardından Türel ve Tütüncü Belediye Sağlık Merkezi’ni gezdi. DHA, İHA

SAĞLIK MERKEZİ'NDE NELER VAR?
Belediye Sağlık Merkezi bünyesinde; Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, Engelli Koordinasyon Merkezi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ağız ve Diş Sağlığı, Genel Cerrahi, Fizik Tedavi Polikliniği, Psikolojik Destek Hizmeti, Kanser tarama Merkezi, Evde Sağlık Hizmeti, Diyetisyen, Laboratuvar ve halk eczanesi bulunuyor.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...