41 kere MAŞALLAH

9 çocuk babası Emin Aslan (64), 41 yılda 3 böbrek ve 1 karaciğer nakli için ameliyat oldu.

Güncel 22 Kasım 2018 18:43
41 kere MAŞALLAH
-A +A

Ankara Üniversitesi Cebeci Hastanesi'nde 1977 yılında böbrek nakledilen ve Türkiye'nin ilk böbrek nakilli hastalarından biri olan Emin Aslan'a, 10 Kasım'da, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde üçüncü böbrek ve karaciğer nakli yapıldı. AÜ Hastanesi Başhekimi ve Organ Nakli Merkez Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı, Aslan'a canlı vericilerden böbrek ve karaciğer naklini eş zamanlı yaptıklarını söyledi.

HİÇBİR PROBLEMİ YOK
Prof. Dr. Aydınlı, "Hastamıza ilk defa 1977 yılında, merkezimize de adı verilen Sayın Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu tarafından babasından alınan böbrek nakledilmiş. O böbrek 11 yıl sonunda işlevini yitirince bir nakil daha gerçekleşmiş. 2018 yılına kadar ikinci böbrekle hayatını sürdüren hastamıza yeniden böbrek nakli gerekince karaciğerinde de siroz olduğu tespit edildi. Böylece iki nakli bir arada yapmaya karar verdik. Canlı vericilerden eş zamanlı karaciğer ve böbrek nakli yaptık. Hastamız taburcu oldu, hiçbir problemi yok" diye konuştu.

'DUYANLAR '41 KERE MAŞALLAH' DİYOR'
Emin Aslan ise babası Abdulbaki Aslan'ın bağışladığı böbrekle 10 yıl yaşadığını belirterek, "11'inci yılda nakilli böbreğimi kaybettim, daha sonra Antalya'ya geldim. 41 yılda 4 nakil olduğumu duyanlar, '41 kere maşallah' diyor. Şu anda çok iyiyim" dedi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...