2019 temasına üç alternatif

İlk defa bu yıl başlatılan ve Perge Antik Kenti'nin tema olarak belirlendiği temalı yıllar projesinde 2019 için üç alternatifin, Perge, Aspendos ve Patara antik kentleri olduğu kaydedildi. Perge'nin yeniden tema olarak belirlenmesi önerisi turizmcilerden geldi

Güncel 4 Aralık 2018 15:31
2019 temasına üç alternatif
-A +A

İlk defa bu yıl başlatılan ve Perge Antik Kenti'nin tema olarak belirlendiği temalı yıllar projesinde 2019 için üç alternatifin, Perge, Aspendos ve Patara antik kentleri olduğu kaydedildi. Perge'nin yeniden tema olarak belirlenmesi önerisi turizmcilerden geldi.

Antalya'da ilk defa bu yıl deniz-kum-güneş turizminin yanı sıra, binlerce yıllık antik kentleri ve tarihi zenginliğinin de öne çıkartılması amacıyla her yıl bir antik kentin tema olarak belirlenmesi kararlaştırıldı. Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilçe belediye başkanları ve şehrin tüm dinamiklerinin içinde yer aldığı Antalya Yüksek İstişare Konseyi (AYİK) tarafından alınan bu kararla, 2018 'Perge Yılı' ilan edildi.
Vali Münir Karaloğlu, Uluslararası Turizm Resort Kongresi'nde yaptığı açıklamada, Antalya'da temalı yılların başlatılması ve 2018'in de 'Perge Yılı' ilan edilmesinin çok önemli faydalarının görüldüğünü söyledi. Vali Karaloğlu, 2019 yılı içinse üç alternatif belirlendiğini, bir dahaki AYİK toplantısında da 2019 yılı temasının belirlenerek kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

ÜÇ ALTERNATİF
AYİK'in geçen ayki toplantısında ise 2019'un teması olarak belirlenecek antik kent konusu gündeme alındı. Belirlenen üç alternatif antik kentin ise Perge ile Kaş ilçesindeki Patara ve Serik ilçesindeki Aspendos antik kentleri olduğu kaydedildi. Özellikle AYİK'in turizmci üyeleri, 2019'un yeniden Perge Yılı olarak ilan edilmesi önerisinde bulundu. Üç alternatifle ilgili bu hafta yapılması planlanan AYİK toplantısında 2019'un teması olacak antik kent belirlenecek. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...