1940'tan bugüne büyük buluşma

Antalya'nın köklü eğitim kurumlarından 1940 yılında Aksu Köy Enstitüsü olarak kurulan ve Öğretmen Okulu, Öğretmen Lisesi olarak hizmet veren Aksu Anadolu Öğretmen Lisesi mezunları, büyük buluşmaya hazırlanıyor.

Eğitim 5 Temmuz 2019 18:41
1940'tan bugüne büyük buluşma
-A +A

Antalya'nın köklü eğitim kurumlarından 1940 yılında Aksu Köy Enstitüsü olarak kurulan ve Öğretmen Okulu, Öğretmen Lisesi olarak hizmet veren Aksu Anadolu Öğretmen Lisesi mezunları, büyük buluşmaya hazırlanıyor. Önceki yıllarda her sene okulun bahçesinde bir araya gelen mezunların geleneksel buluşması, bu yıl Cam Piramit'te gerçekleşecek.

Okulun mezunlarından Eğitim İş Sendikası'nın eski genel başkanlığını da yapan Birleşik Kamu İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Balık, 1940'tan günümüze Aksu Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu, Öğretmen Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi olarak hizmet veren okuldan mezun olan herkesi Cam Piramit'teki büyük buluşmaya davet etti.

Köy enstitüleri felsefesinin Cumhuriyetin temel değerlerinden biri olduğuna işaret eden Mehmet Balık, bu enstitü ve okuldan mezun olmuş binlerce öğretmenin Türkiye'nin dört bir tarafında görev yaptığını söyledi. Balık, yaklaşık 15 bin mezunun çoğunluğu öğretmen olmak üzere, vali, üst düzey bürokrat, doktor, avukat gibi birçok değer yetiştirdiğini anlattı. Balık, geleneksel buluşmalarla köy enstitüleri felsefesini de gelecek nesillere aktarmayı amaçladıklarını söyledi.

Geleneksel tören,yarın saat 12.00'de Aksu Anadolu Öğretmen Lisesi' bahçesindeki buluşmayla başlayacak. Mezunlar okulu gezecek ve Aksu Öğretmen Lisesi Mezunları Ormanı'na ağaç dikimi yapılacak. Saat 17.00'de Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından Nuri Sezen kişisel resim sergisi açılacak ve saat 19.00'da Cam Piramit'te yemekli büyük program gerçekleşecek.

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...