'Süslü Kadınlar' 7'nci kez yollarda

Antalya'da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nun 7'ncisi, 22 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. Etkinlik, toplam 115 şehirde ve 14 ülkede eş zamanlı yapılacak

Spor 18 Eylül 2019 16:56
'Süslü Kadınlar' 7'nci kez yollarda
-A +A

Antalya'da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nun 7'ncisi, 22 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. Etkinlik, toplam 115 şehirde ve 14 ülkede eş zamanlı yapılacak.

'Avrupa Hareketlilik Haftası' kapsamında gerçekleşen 'Dünya Otomobilsiz Kentler Günü'ne vurgu yapmayı ve bozulan doğa dengesine dikkatleri çekmek amacıyla düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nun 7'ncisi yapılacak. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu organizasyon sorumlusu Deniz Yaylak, yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmayıp, bisikletlilere de saygı duyulması gerektiğini ve 22 Eylül günü kadınların bisikletleriyle yollarda olacaklarını söyledi.

Kadın ve erkeklerin bu toplumda aynı haklara ve yükümlülüklere sahip olduğunu hatırlatmayı ve bu konuda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade eden Deniz Yaylak, Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nun saat 17.00'de Atatürk Parkı'nda çıkış alacağını, Güllük Kavşağı istikametinden caddeye çıkılarak, İsmet Paşa Bisiklet yolundan devamla, Işıklar Caddesi'nin geçileceğini ve turun Eski Lara Caddesi üzerindeki Yalım Park'ta sonlandırılacağını belirtti. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...