‘Sırlar Adası’ raflarda yerini aldı

Kıbrıslı Türk yazar Dr. Turgül Tomgüsehan’ın ‘Sırlar Adası’ adlı romanı Postiga Yayınları etiketiyle yayımlandı. Roman, Türkiye’de de kitap evlerinde raflarda yerini aldı.

Güncel 13 Haziran 2019 16:32
‘Sırlar Adası’ raflarda yerini aldı
-A +A

Kıbrıslı Türk yazar Dr. Turgül Tomgüsehan’ın ‘Sırlar Adası’ adlı romanı Postiga Yayınları etiketiyle yayımlandı. Roman, Türkiye’de de kitap evlerinde raflarda yerini aldı.
 
‘Sırlar Adası’ romanıyla okurlardan büyük beğeni kazanan Girne Emniyet Müdürlüğünde Başmüfettiş olarak görev yapan yazar Dr. Turgül Tomgüsehan, Mayıs ayında düzenlenen Kocaeli Kitap Fuarı’nda Postiga Yayınevi standında okurlarıyla buluşarak kitabını imzaladı. Yazar Turgül Tomgüsehan’ın imza gününe katılan İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, yazarı Kıbrıs’ın tarihini içeren romanından dolayı tebrik etti.
 
OKURLARDAN YOĞUN İLGİ

Okurların ve basın mensuplarının yoğun ilgisi karşısında duygulanan Dr. Tomgüsehan, ”Standımızda kitaplarımın yanında KKTC bayrağımla okurlarımla birlikte olmaktan son derece mutluyum. On binlerce kişinin ziyaret ettiği Kocaeli Kitap Fuarı’nda KKTC’li bir yazar olarak ‘Sırlar Adası’ kitabımla bulunmaktan dolayı son derece mutluyum ve gururluyum. Fırsat buldukça Türkiye’de davet edildiğim kitap fuarlarında ülkemi gururla temsil edeceğim” dedi.
 
AKINCI’YA TAKDİM ETTİ

Öte yandan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ‘Sırlar Adası’ kitabının yazarı Dr. Turgül Tomgüsehan’ı makamında kabul etti. Dr. Turgül Tomgüsehan, ‘Sırlar Adası’ isimli romanını, Mayıs ayında KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya takdim etti. Postiga Yayınevi tarafından basılan ve okurlardan büyük beğeni ve ilgi gören roman, KKTC’nin yanı sıra Türkiye’de de satışta.
 
 
Dr. Turgül Tomgüsehan kimdir?
Yazar 9 Ağustos 1977 tarihinde Girne’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Kıbrıs’ta tamamladıktan sonra 1998 yılında Ankara Polis Akademisini bitirerek Müfettiş Muavini rütbesinde KKTC Polis Genel Müdürlüğü’nde göreve başladı. Yazar, 2004 yılında YDÜ Hukuk Fakültesi’ni tamamladı. Polis halk ilişkilerini konu alan master eğitiminin ardından 2017 yılında YDÜ İletişim Fakültesi’nde “Terör Örgütü PKK’nın yasadışı faaliyetlerinin bitirilmesi” çalışmaları ile alakalı; “Türkiye’de Çözüm Sürecinde Yazılı Basının Eleştirel Söylem Analizi: Sabah ve Özgür Gündem Gazeteleri Örnek Olayı” konulu tezi ile doktorasını tamamladı. KKTC Polis Genel Müdürlüğü’nde 2007 yılında müfettiş, 2013 yılında ise başmüfettiş oldu ve halen bu rütbede KKTC’de üst düzey emniyet mensubu olarak görev yapıyor. Yazarın KKTC Polis Okulu Dergisi’nde yayımlanmış makaleleri olup ilk gösterimi Mayıs 2016’da Cannes Film Festivali’nde yapılan Dr. Dilara filminin de senaristleri arasındadır. Avukat Nermin Tomgüsehan ile evli olan yazar, 3 çocuk babası.

Kaynak : Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...