'ŞEHADET' YAZILMAZ YAŞANIR

UYAN EY MÜSLÜMAN ARTIK UYAN! FİLİSTİNLİ KARDEŞİNİ KATLEDİYORLAR…

Güncel 15 Mayıs 2018 18:45
'ŞEHADET' YAZILMAZ YAŞANIR
-A +A

Sarı Şeytan ABD Başkanı Trump’ın, büyükelçiliğini terör devleti siyonist İsrail’in sözde başkenti olarak kabul ettiği Kudüs’e taşıdığı gün iyice azan katil sürüleri, Gazze sınırında gösteri yapan silahsız Filistinli kardeşlerimize havadan ve karadan ateş saçtı. 60 Filistinli şehit olurken, 3 bine yakın kişi de yaralandı. Bir avuç domuzun ettiğine, milyarlarca Müslüman bir olup hesap soramıyor.

1948'DEN BERİ DİNMEYEN ACI: NEKBE

Tüm dünyanın karşı çıkmasına rağmen işgalci terör devleti İsrail'in başkentini Kudüs olarak tanıdığını söyleyen sarı şeytan Trump, büyükelçiliğini Kudüs'e taşıdı. Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs'e yapılan bu aşağılık davranış, İslam dünyası ve özellikle Türkiye'de yapılan gösterilerle lanetlendi. Filistinliler, siyonist köpeklerin Nekbe Günü'nde yaptığı bu açılışı protesto etmek için Gazze sınırına toplandı. Silahsız bir şekilde sınırda toplanan kalabalıktan korkan İsrailli teröristler gerçek mermilerle Filistinliler'e ateş açtı. Teröristlerin açtığı ateş sonucu 60 Filistinli şehit olurken, binlerce kişi ve 9 gazeteci yaralandı.

"NEKBE" NEDİR?

Filistinliler, 14 Mayıs 1948'de İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan etmesi ve Filistinlilerin zorunlu göçe tabi tutulması nedeniyle 15 Mayıs'ı "Nekbe" (Büyük Felaket) olarak anıyor. Batı Şeria ve Doğu Kudüs 1967'den bu yana İsrail işgali altında bulunuyor.

RAMAZAN’IN ŞAHİT OLDUĞU NURLU YÜZLER

Yaralılardan 1359'unun gerçek mermiyle, 14'ünün plastik mermiyle, 15'inin şarapnel parçalarıyla ve 263'ünün de farklı şekillerde yaralandığı, 980 kişinin de işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği öğrenildi. Yine yaralılardan 90'ının başından ve boynundan yaralandığı, 192 kişinin ayaklarından ve bacaklarından, 62 kişinin sırtından ve göğsünden, 54 kişinin de karın bölgesinden yaralandığını ifade edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca yurt genelindeki camilerde katil İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler için yurt genelindeki camilerde sela okundu, öğle namazın ardından gıyabi cenaze namazı kılındı.

RAMAZAN ÖNCESİ ÇİFTE TAHRİK

Filistin’den, İslam âleminden ve dünyadan gelen bütün tepkilere rağmen Trump'ın  ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma kararında inat etmesi ve açılışının İsrail’in 70. kuruluş yıldönümüyle tam da Ramazan öncesine denk getirilmesi, gerilimi çok daha ileri boyutlara taşıyacak son derece tehlikeli bir provokasyon olarak yorumlanıyor.
 

BEBEK KATİLİ İSRAİL! DAHA 8 AYLIKTI...
Terörist İsrail Rejimi'nin Gazze'ye yönelik saldırılarında 8 aylık Leyla bebeğin şehit olduğu belirtildi. Katliamda sınır tanımayan Terörist İsrail Rejimi'nin son kurbanı 8 aylık bir bebek oldu. Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze'nin doğu sınırı yakınında 8 aylık Leyla bebeğin, İsrail askerlerinin attığı gaz bombalarından etkilenerek şehit olduğunu duyurdu. Katledilenler arasında tekerlekli sandalyeye mahkum bir Filistinli de var...

İSRAİL KATLİAM YAPIYOR ABD ALKIŞ TUTUYOR
Sarı şeytan ABD Başkanı Trump'ın katılmadığı açılışa kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner ile siyonist İsrail'in sözde Başbakanı Netanyahu ve sözde yetkilileri katıldı. Bir avuç domuzun biraraya gelip tüm Avrupa ülkeleri ve İslam dünyasını karşısına alarak yaptığı bu işgal girişimi sonucu ABD'nin Kudüs'teki büyükelçilik binası resmen açılmış oldu.
Özellikle Türkiye'nin sert tepki verdiği açılışa 120'den fazla Avrupa ülkesi de tepki gösterdi. Sadece Macaristan, Romanya ve Çekya gibi Avrupa ülkelerinin katıldığı açılışta 32 ülke temsilcileri hazır bulundu. Bir avuç domuz hem Filistin'i hem Kudüs'ü işgal etti hem de Müslümanlar'ı katletti.


Kaynak : Faruk ÇELİK, Yıldız ÇİÇEK, Esra KÖKSAL

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...