'PUL' SERGİSİNDE TARİHE YOLCULUK

PTT’DEN TURİZM HAFTASINDA ANLAMLI ETKİNLİK

Güncel 17 Nisan 2018 17:46
'PUL' SERGİSİNDE TARİHE YOLCULUK
-A +A

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) Antalya Başmüdürlüğü, 42'nci Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında turizme katkı sağlaması amacıyla ‘Antalya Pulları Sergisi’ açtı. Birbirinden farklı, rengârenk pulların oluşturduğu serginin açılış kurdelesini, öğrenciler kesti.
Her geçen gün ağını genişleten ve daha fazla kişiye ulaşmayı amaçlayan PTT, Antalya'nın tanıtımına katkı koymaya devam ediyor. Antalya'nın tarihi ve doğal zenginlikleri tema alınarak bastırılan pullar, PTT Antalya Başmüdürlüğü'nün ücretsiz kartpostalları ile teşvik ediliyor. Bu kapsamda, 15 Nisan’da başlayan ve 22 Nisan’da sona erecek olan Turizm Haftası dolayısıyla PTT Güllük Merkez Müdürlüğü’nde 'Antalya Pulları Sergisi' açıldı.

ANTALYA PTT PULLARINDA
Sergiye Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Antalya PTT Başmüdürü Hasan Ali Yazıcıoğlu, PTT İşletme Müdürü Atila Kudun, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni’nin yanı sıra davetli ve çok sayıda öğrenci katıldı. Açılış kurdelesini öğrencilerin kestiği sergide, turizm konulu 22 föy-157 pul, kronoloji konulu 260 föy-bin 535 pul, tarih konulu 55 föy-278 pul, kültür varlıkları konulu 29 föy-143 pul, Türk pulu konulu 6 föy-21 pul, olmak üzere toplam 380 föy-2 bin 134 pul yer alıyor.

HER MEVSİMİ AYRI GÜZEL
Sergi açılışının kurdelesini öğrencilerle birlikte kesen Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Güllük PTT Merkezi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Tarihi zenginliğimiz, kültürel çeşitliliğimiz ile turizm ülkesiyiz. Tarihin, medeniyetlerin doğanın, kültürün her mevsim bir ayrı güzel olduğu bu coğrafyada 42. Turizm Haftası ile şehrimizin farklı turizm alanlarını tanıtmayı hedefliyoruz.” dedi.
Antalya PTT Başmüdürü Hasan Ali Yazıcıoğlu ise, 15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında pul sergisi açtıklarını söyledi. Antalya’nın turizmin başkenti olduğunu dile getiren Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

PUL SERGİSİ ANTALYALILARI BEKLİYOR
“PTT çeşitli illerde pul sergisi açıyor. Antalya’ya da yakışan turizm olduğu için yeni basılan pullarla birlikte, turizm konusu başta olmak üzere farklı temalı pullardan oluşan sergiyi açtık. Sergimizde, genel müdürlüğümüzce bastırılan Antalya ve ilçeleri görselli kartlar “Kart Bizden, Pul Sizden” kampanyası dahilinde ücretsiz olarak müşterilerimize verilecek. Bu kampanyada emeği geçenlere ve öğrencilerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. 21 Nisan’a kadar açık olan sergimize tüm Antalyalıları bekliyoruz.”

ANTALYA PTT’DEN ANLAMLI KAMPANYA

Kampanya ile teknoloji karşısında unutulmaya başlayan mektup veya kartpostal gönderme kültürünü tekrar canlandırmaya başladıklarını anımsatan PTT İşletme Müdürü Atila Kudun da, "Bu kampanya ile unutulmaya başlayan alışkanlıklarımızı tekrar yaşatmayı amaçlıyoruz. Özel günler insanların birbiriyle kaynaşmasına ve sıcak duyguların yaşanmasına vesile oluyor. O sıcak ve duygusal anların yaşanmasına en çok kendi ellerimizle içimizden geldiği gibi yazdığımız kartpostallar daha ayrı bir ayrıcalık katıyor. Bunun için PTT olarak bu geleneği yaşatmak amacıyla böyle bir kampanya başlattık.”
Öğrencilere eşlik eden okul yetkilileri, öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bu tür faaliyetlerin artarak devam etmesini isteyerek, PTT yetkililerine teşekkür etti.

PTT AĞI GENİŞLİYOR
Tecrübesiyle sektör içinde önemli bir yere sahip olan PTT Güllük Merkez Müdürlüğü’nde ayrıca şube ağını genişleterek daha fazla kişiye ulaşmayı amaçlıyor. Mevcut sayısını 31 merkez, 89 şube ve 23 acente olmak üzere toplamda 143'e çıkaran PTT Antalya, merkez ve ilçeler olmak üzere ağını genişletiyor. Bu doğrultuda 2018 yılı içerisinde 35 adet PTT açılması planlanıyor.

Kaynak : Faruk ÇELİK, Fotoğraf: Esra KÖKSAL

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...