“Peygamber sevgisi” sokaklara sığmadı

İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün düzenlemiş olduğu Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle ‘Gençlik Yürüyüşü’ İl Müftüsü Osman Artan ve birçok vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Güncel 17 Nisan 2016 17:56
“Peygamber sevgisi” sokaklara sığmadı
-A +A

 Artan, “Buradaki gençler Peygamber sevgisi nedeniyle bir aradalar, bizler Efendimizi görmeden sevdik” dedi.

SALAVATLAR EŞLİĞİNDE GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünün organize ettiği ‘Gençlik Yürüyüşü’  Muratpaşa Cami’sinden başlayarak Cumhuriyet Meydan’ında son buldu. Düzenlenen ‘Gençlik Yürüyüşü’ne Antalya İl Müftüsü Osman Artan, Memursen Antalya Şube Başkanı Mehmet Yıldırım, İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Mehmet Fatih Tunç ve birçok vatandaş katıldı. Muratpaşa Camii’sinden başlayan yürüyüş Mehteran ekibiyle Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşte Peygamber Efendimize Salavatlar getirildi.  İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Mehmet Fatih Tunç, “Gençlerimizle birlikte birçok programlar düzenledik onların katılımlarından dolayı çok mutluyuz. Geçen yıldan bu zamana kadar yaklaşık 17 bin gençimizle programlarda biraraya geldik. Peygamber Efendimizi en iyi şekilde anmaya çalıştık umarım bu tür etkinliklerimiz amaçına ulaşır” şeklinde konuştu.

PEYGAMBER EFENDİMİZİ GÖRMEDEN SEVDİK
Programda Peygamber sevgisine vurgu yapan İl Müftüsü Osman Artan, “Çok önemli bir haftanın içerisindeyiz, bu manevi atmosferden elinden geldiğince herkes faydalanmaya çalışıyor. Toplumun her kesmi  Allah Rasulünü anma, anlatma ve hatırlama gayreti içerisinde. Daha  önce engelli kardeşlerimizin sonra okullarda öğrencilerimizin kutlu doğumla ilgili programları vardı. Bizler Peygamber Efendimizi görmeden sevdik, bu tür programlara katılan kardeşlerimiz Peygamber sevgisi nedeniyle biraraya geliyorlar. Allah Teala,  Peygamber sevgisi ile  kalplerimizi doldursun” diye konuştu. 


Kaynak : Serçin ÇILDIR, Fotoğraf: Yıldız ÇİÇEK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...