“Milletimiz topyekün kenetlendi“

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini değerlendiren Aile ve Sosyal Politikalar Antalya İl Müdürü Abdullah Çalışkan, “Vatan sevgisi imandandır düsturuyla Türk milletinin vatan ve bayrak sevgisi hiçbir değerle ölçülemez bunu tüm dünya gördü.

Güncel 3 Ağustos 2016 16:02
“Milletimiz topyekün kenetlendi“
-A +A

 Şanlı Türk tarihinin sayısız örneklerinde olduğu gibi millet ve devlet kenetlenmesi bir kez daha kendini gösterdi” dedi.
Gazetemizin bu haftaki konuğu Aile ve Sosyal Politikalar Antalya İl Müdürü Abdullah Çalışkan oldu. Çalışkan, 15 temmuz darbe girişiminin akamete uğratılmasıyla Türkiye artık yeni bir döneme girmiştir” değerlendirmesinde bulundu.

FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN (FETÖ) 15 TEMMUZ GECESİ ÜLKEMİZE BİR DARBE GİRİŞİMİNDE BULUNDU BU KONUYLA İLGİLİ DEĞERLENDİRMENİSİ ALABİLİRMİYİZ?
“15 TEMMUZ BİR DÖNÜM NOKTASIDIR”
15 Temmuz gecesi ülkemizin demokrasi adına bir dönüm teşkil ediyor. Osmanlının son zamanlarından itibaren sıra gelen oynanan bu oyunların son perdesi 15 Temmuz oldu. Ama Türk milletinin feraseti ve Cumhurbaşkanımızın basireti ile bu darbe girişimi süreci kısa sürede atlatıldı. Bu olaylara bakıldığında şer gibi gözüksede hayır olan olgularda ortaya çıktı. Millet olarak birlik, beraberlik ortaya çıktı aynı zamanda bir silkinme oldu. Hainlere gereken en güzel cevabı Türk milletimiz meydanlarda dik duruşuyla vermiştir. Aslında bu şer milli birlik ve beraberliğimizin tesisini oluşturdu. 15 Temmuz gecesi milletimizin iradesine, demokrasimize ve tüm değerlerimize kast eden bu hain kalkışma karşısında dimdik ayakta duran ve bizim geleceğimiz adına hayatını feda eden bütün demokrasi şehitlerimizi bir kere daha rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de sağlık diliyorum, Rabbim acil şifalar versin. 15 Temmuz gecesi ülkemiz adına karanlıktı fakat sonuçları bakıldığı zaman milletimizin birlik ve beraberliği gözönüne alınırsa gelecek için aydınlık olduğunu ifade edebiliriz. 15 Temmuz akşamı Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın çağrısını alır almaz tüm vatandaşlarımız millet iradesine sahip çıkma adına meydanlara koştu. Türk Milleti, dünyaya dik bir duruşla demokrasisine ve milli iradesine sahip çıktığını  çok açık bir şekilde gösterdi.  15 Temmuz demokrasi için bir dönüm noktası oldu.

MİLLETİMİZ MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKMA ADINA TÜRK BAYRAKLARINI ALARAK MEYDANLARA İNDİLER NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
“HAİNLERE TÜRK MİLLETİ DUR DEDİ”
Türk milleti hain planı demokrasiye sahip çıkarak bozdu. Demokrasiye inananlar darbecilere geçit vermedi. Darbelerin ülkeyi karanlığa iteceğini çok iyi bilen, demokrasiye inanan halk, sandıkla seçime gelen hükümete karşı hareket eden, demokrasiye, Cumhuriyete saldıran, hainlere dur dedi.  Demokrasi nöbeti tüm hızıyla sürüyor. Vatandaşlarımızın büyük bir katılımları mevcut. Demokrasi nöbeti için meydanlara gelen kişilerde parti ayrımı gözetmeksizin herkes milli irade için oradalar. Meydanlara gelen bütün vatandaşlarımız devleti, bayrağı, vatanı için geldiler.

VATANDAŞLARIMIZIN MİLLİ İRADENİN YANINDA DURARAK TOPLUMUMUZUN HER KESİMİNDEN DESTEĞİ İLE BU DARBE GİRİŞİMİ ENGELLENMİŞTİR BU KONUDA NELER İFADE EDERSİNİZ?
“MİLLETÇE MÜCADELE VERİLDİ”
Demokrasi nöbetlerin amacı milli iradeye sahip çıkılması. Milli iradenin hakkını vererek insanlarımız meydanlardaki yerlerini alıyorlar. Milli irade demek demokrasiye sahip çıkmak demektir.. Milletimiz kendi hür iradesiyle Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanımız olarak seçtiler. Onu indirebilecekte yine yalnızca milletin iradesidir. Darbe girişimiyle silahla, tankla, tüfekle, arkadan dolanarak hileyle milletin iradesine gasp etmeye kimse yapamaz bu millet buna müsaade etmeyecektir. Ülkemiz, 15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör örgütünün bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Vatandaşlarımızın milli iradenin yanında duran tavrı ile toplumumuzun her kesiminden desteği ile bu darbe girişimi engellenmiştir. Paralel yapıyla mücadele her platformda devam ediyor. 15 Temmuz gecesi Türk demokrasisi için kara bir leke olarak tarihin sayfalarına geçmiştir. Milli irademize, milletimize karşı bir yapılan kalkışma hareketi Silahlı Kuvvetlerin emir-komutasıyla değil, tamamen Silahlı Kuvvetler içerisindeki paralel devlet yapılanmasına mensup terör örgütlerince yapıldığı görülmüştür. Bu bir milletçe mücadeledir.
“VATANDAŞLARIMIZ DİK DURUŞ SERGİLEDİ”
Darbe girişiminde bulunan kişiler ülkemizin eski Türkiye olduğunu düşündüler, önceki darbe günlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde kimse sokağa çıkmıyordu. Hainlerin bu kez oyunları tutmadı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla vatanını seven bütün halkımız Türk bayraklarını alarak meydanlara indiler. Vatandaşlarımız milli iradeye sahip çıkarak demokrasinin ve bütünlüğümüzün gücünü gösterdi. Ülkemizde bir darbe girişiminde bulunuldu, çok şükür ki püskürtüldü. Milletimiz bu oyunda çok büyük bir rol oynadı. Vatandaşlarımız milli iradeye sahip çıkarak bir dik duruş sergiledi. Bana göre 15 temmuz bir milat günüdür. 15 Temmuz, ülkemiz için nasıl 23 Nisan ve 29 Ekim önemli bir dönemeç ise bu tarihte milattır. Türkiye, 29 Ekimde nasıl bir sıçrama yakaladıysa 15 Temmuzda da bir sıçrama yaşanacaktır.
TÜRK MİLLETİNİN MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKARAK DEMOKRASİDE BİR OLGUNLUĞA ERİŞİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?
“DEMOKRASİMİZ OLGUNLUĞA KAVUŞTU”
Türkiye’de demokratik bir siyasal ve toplumsal kültürün yeşermesinin önündeki en büyük engellerden birisi darbelerdir. Milli İradenin yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir müdahaleyi Türk milleti asla kabul etmiyor, milletin iradesi dışında bir irade de tanımıyor tanımamalıdır. Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir darbe ve hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde, hiçbir gerekçeyle savunulamaz. Her türlü darbe girişimi ülkemizin huzur içinde kalkınmasına, geleceğimize darbe vurmak demektir. Milletimiz bunun bilincine varmıştır. Artık hiçbir darbe girişimine sessiz kalınmayacağını benimsemiştir. Demokrasiye vurulacak her darbe ülkemize yapılabilecek en büyük ihanettir.  Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımızdan başlayarak bütün yöneticilerimiz ve milletimiz ilk andan itibaren tek vücut olarak darbecilerin hesaplarını boşa çıkardılar, İktidarı ve muhalefetiyle bütün siyasi partilerimizin darbeye karşı tek vücut olması, ortak bir bildirinin altına imza atması, bombalar altında Meclisi terk etmemesi demokrasimiz açısından çok büyük bir kazanımdır. Artık demokrasimizin büyük bir olgunluğa ulaştığının göstergesidir.

“VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR”
Son olarak Fetullahçı terör örgütünün 15 Temmuz akşamı darbe girişimine milletimiz tankların önüne yatarak kurşunların önüne geçerek milli iradeye siper olmuşlardır. Şu bir kez daha anlaşıldı ki Türk milletin Çanakkale ruhu tekrar canlandı hiçbir güç ülkemizin birlik ve beraberliğine göz dikemez. Milletimiz demokrasi nöbetleri tutarak hainlere gereken cevabı meydanlarda verdi. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, demokrasi nöbetlerinin 7 Ağustos pazar günü Yenikapı'da yapılacak bir mitingle taçlandıracağını ifade etti. Şu anlaşılmıştır ki vatan sevgisi imandandır düsturuyla milletine ve bayrağına sahip çıkan vatandaşlarımız tüm dünyaya gereken dersi vermiştir.

YURT GENELİNDE ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER İÇİN DAYANIŞMA KAMPANYALAR DÜZENLENİYOR BU KONU HAKKINDA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
“MİLLETİMİZ DARBEYİ BERTARAF ETTİ”
Ayrıca yurt genelinde Şehit Yakınları ve Gaziler İçin Dayanışma Kampanyalar düzenleniyor bu çalışmalar milletimizi bütünleştiriyor. Türk milletinin vatan ve bayrak sevgisi hiçbir değerle ölçülemez bunu tüm dünya biliyor. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşların aileleri ile yaralanarak gazi olanlara yönelik  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Başbakanlık tarafından hazırlanan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın görevlendirildiği "Dayanışma Kampanyası" Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.
15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsünün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayeti, hükümetin kararlı tutumu ve aziz milletin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edildi. Bu mücadele esnasında şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu. Şanlı Türk tarihinin sayısız örneklerinde olduğu gibi millet ve devlet kenetlenmesi bir kez daha kendini gösterdi. Söz konusu hain silahlı darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin kederlerini hafifletmek ve yaralılarımızın acılarına ortak olmak için hükümetimiz şehit ve gazilerimize tanınan bütün hakları tanımış ve tüm imkanları da seferber etmiştir.
Mustafa KAHRAMAN, Murat ESENTEKİN
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...