'Millet İttifakı' iftarda buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi, Muratpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programında bir araya geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı iftar programına, yaklaşık 7 bin kişi katıldı.

Güncel 11 Haziran 2018 16:06
'Millet İttifakı' iftarda buluştu
-A +A

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesi CHP, İYİ Parti ve SP’nin bir çatı altına gelerek oluşturdukları Millet İttifakı programlarına kaldığı yerden devam ediyor. Muratpaşa’nın farklı noktalarında düzenlendiği iftarlarda mahalleri buluşturan Muratpaşa Belediyesi, bu kez CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla binlerce ilçe sakinini biraraya getirdi. Muratpaşa Kent Meydanı'nda düzenlenen iftara programına yaklaşık 7 bin Antalyalı katıldı. İftar programına CHP Genel Başkan Yardımcıları Çetin Osman Budak ve Tuncay Özkan, CHP Antalya il ve ilçe yönetimleri, CHP’li Belediye Başkanları, milletvekilleri, milletvekili adayları yer aldı. İftara ayrıca İyi Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır ve milletvekili adaylarıyla, Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen de katılırken çok sayıda sivil toplum kuruluşu, sendika temsilcileri de iftarda yer aldı.

TÜRKİYE’YE BAHAR GELECEK
Hayal ettikleri Türkiye’yi Muratpaşa’da hayata geçirmek için dur durak bilmeden çalıştıklarını belirten Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Türkiye’mizde istiyoruz ki; üreten, kuruşu kuruşunu hesaplayan, barışçı, bütün insanları kucaklayan, insanlarının önüne açan bir kamu yönetimi olsun. Ağzını açtığı zaman kinden, kötü sözlerden söz etmeyen, insanları kırdırmayan, birbirine karşı kötü hissettirmeye çalışmayan, bu yolla iktidarını korumaya çalışmayan, seven sayan, ülkeye bahar getirecek bir yönetim anlayışını çok özlüyoruz. Ve inanıyorum ki, 24 Haziran’da Sayın Muharrem İnce’yi cumhurbaşkanı seçerek bunu başaracağız” ifadelerini kullandı.

HEPİMİZİN ORTAK GÖREVİ
Uysalın ardından konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, Türkiye’de hep birlikte hakkı, adalet ve hukuku gerçekleştirmek için mücadele edilmesi gerektiğini belirterek, “Ülkemizde gerginlik, kavga istemiyoruz. Müslüman dünyasında kan akmasın istiyoruz ve bütün coğrafya barış içinde olsun istiyoruz. Huzuru yakalamak, adaleti, hakkı ve hukuku yakalamak hepimizin ortak görevi olmalıdır” diye konuştu.
‘Hak, Hukuk ve Adalet’ sloganları eşliğinde konuşmasını tamamlayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Likyalı Pataralılar Yörük Derneği tarafından keyfiye hediye edildi.

Faruk ÇELİK, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...