-MİLLET BAŞKAN GÖRSÜN

BÖYLE MİTİNG GÖRÜLMEDİ! “MİLLETİN ADAMI” RECEP TAYYİP ERDOĞAN,ANTALYA’YI SALLADI…

Politika 17 Mart 2019 21:27
  -MİLLET BAŞKAN GÖRSÜN
-A +A

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kepez Turgut Özal Spor Salonu önünde düzenlendiği mitingde halka hitap etti. Miting öncesi alana gelen vatandaşlar meydanı saatler öncesinden hınca hınç doldurdu.Sözlerine "Akdeniz'in ay yüzlü güzelisin, Torosların taze soluğusun Antalya. Görenler överler seni her yerde, bir incisin Kumluca'da, Kemer'de, Manavgat'ın nazlı nazlı akışısın Antalya." diyerek başlayan Erdoğan, 47 günlük ayrılığın ardından tekrar Antalya'da olmanın gururu yaşadığını söyledi

ANTALYA BÖYLE MİTİNG GÖRMEDİ
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeril seçimlere 14 gün kala Kepez Turgut Özal Spor Salonu önünde düzenlenen miting ile Antalyalılarla buluştu. İzmir programının uzaması nedeniyle alana gecikmeli olarak gelen Erdoğan, miting alanında kendisini bekleyen yaklaşık 80 bin kişiye seslendi. Antalya’ya övgüler dizerek sözlerine başlayan Erdoğan, “Antalya’nın ayrı güzel her ilçesini selamlıyorum. 120 bin kişiyle İzmir’de mitingimizi yaptık. Sayın Bahçeli ile birlikte bu kampanyada Cumhur İttifakı iki lider bir arada halkımıza hitap ettik. Muhteşem mitingi gerçekleştirdik. Gündoğdu Meydanı’nı dolduran İzmirli kardeşlerimizle hasret giderdik. Bu kez İzmir’de farklı heyecan ve coşku gördüm, Antalya’da da bir başka coşku ve heyecan var. 31 Mart’ta İzmir’in istismar siyasetini sandığa gömüp inşallah taze sayfa açacağına, yeni başlangıç yapacağın inanıyorum” dedi.

CHP LİSTESİNDEKİ HDP'Lİ
Antalya'da CHP'nin meclis listelerinde aday gösterdiği HDP'li eski bir siyasetçinin yer aldığı bir videoyu alanda bulunan Antalyalılara izleten Erdoğan, ""Hale bak, benim kardeşlerim bunu görmeli, oyunu bozmalı. Bunu Antalya'da yaşatanlar Türk siyasetin yüz karalarıdır. Dünyanın hiçbir yerinde siyasetin kalibresi bu kadar düşürülmemişti. Koltuk uğruna, seçimde bir belediye daha fazla almak adına daha önce hiçbir siyaseti parti böyle bir rezalete bulaşmamıştı. Bunlara sorsanız Gazi Mustafa Kemal'in partisiyiz, Atatürkçüyüz iddiasında bulunurlar. CHP'nin başındaki zata sorsanız, 'Terör örgütüne destek verenlerin Allah belasını versin' diyor. Ama yanındalar, berabersiniz, el ele kol kolasınız, kimi aldatıyorsunuz. Bunların adı terör örgütlerinin uzantılarını belediyelere sızdırmak değil mi? Kandil'in çıkarı için milli iradeye pusu kurmak değil mi? Siz kimi oyuna getirmeye çalışıyorsunuz. Benim Antalyalı vatandaşım bu tezgaha gelir mi? Benim CHP'ye gönül vermiş böyle bir rezaleti kabul eder mi?" ifadelerini kullandı.

47 GÜN SONRA YENİDEN ANTALYA'DA
47 gün sonra yeniden Antalya’nın misafiri olduklarını anımsatan Erdoğan, “Bir kez daha dosta geldik, Antalya’ya geldik. Sizlerle dertleşmeye, özlem gidermeye geldik. Vefanız için, dayanışma ve meydanlara sığmayan aşkınız için teşekkür ediyorum. Antalya böyle coştukça, gürledikçe, iradesine ülkesine, şehrine sahip çıktıkça kimse bizim aramıza giremez. Bizi bağrına bastıkça kimse bizi yolumuzdan alı koyamaz. Antalya dik ve sağlam durdukça hiçbir haçlı bozuntusu Türkiye’nin yükselişinin önüne geçemez. Size soruyorum, öyle bir ses verin ki kendini bilmez haçlı artıklarının yürekleri titresin, 565 yıldır İstanbul’un fethinin içlerine sindiremeyen Bizans heveslerinin akılları başlarına gelsin. Öyle bir gürleyin ki birliğimize, dirliğimize, bağımsızlığımıza saldıran teröristleri kabusu olsun. Pensilvanya’daki hainin Kandildeki katillerin dizlerinin bağı çözülsün” şeklinde konuştu

17 YILDA 40 KATRİLYONLUK YATIRIM
Antalya’ya 17 senede 40 katrilyonluk yatırım yaptıklarını kaydeden Erdoğan, kürsüden ne söz verdilerse hepsini yerine getirdiklerini belirtti. Antalya’ya eğitimde 2.1 milyar liralık yatırım yaptıklarını dile getiren Erdoğan, “9 bin 431 adet yeni derslik inşa ettik. 4 yeni üniversite kurarak üniversite sayısını beşe yükselttik. Üniversite öğrencileri için 9 bin 148 kapasiteli yurtlar açtık. Toplamda 4 bin 750 kişilik beş adet yüksek öğrenim yurdu daha açacağız. 33 bin kişilik stadyum, 10 bin kişilik spor salonu ve her ilçeye yeni gençlik merkezileri ve spor tesisleri kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine millet bahçesi yapıyoruz. Antalya’daki 29 tarihi eseri restore ettik. CHP sosyal devlet kavramının içini boşaltırken biz onu en güzel şekilde tatbik ettik. Türkiye’de 1 milyon 250 binin üzerinde vatandaşımıza evde sağlık hizmeti veriyoruz. Dünyada yok bu. Ne ABD’de ne Avrupa’da var. Engellilerimize, yaşlılarımıza muhtaçlara sahip çıkıyoruz. Ama Bay Kemal’e sorsan tam tersini söyler. Yalan bol” dedi.

FIRSATÇILARA GEÇİT YOK
Meyve sebze üretimi kadar piyasanın da denetlenmesi gerektiğini vurgu yapan Erdoğan şunları kaydetti:
"Serbest piyasada, spekülatörön cirit attığı, isteyenin istediği gibi at koşturduğu bir alan değildir. Benim üretici kardeşlerimi sömürdükleri bir ortam değildir. Kim piyasayı manipüle ediyorsa, fiyatları anormal bir şekilde tırmandırıyorsa, devlet de vatandaşın hakkını korumak için gereğini yapacaktır. Tanzim satış noktaları, bazı fırsatçıların önünü kesmek için devreye aldığımız bir sistemdir. Biz kimsenin meşru ticaretine müdahale etmiyoruz. Sadece çiftçilerimizi, üreticilerimizi bu fırsatçılardan korumaya çalışıyoruz Önümüzdeki dönemde denetimleri daha da artıracağız. İster gübre, ister ilaç olsun, ister domates, patates üzerinden haksız kazanç sağlamaya çalışanlara izin vermeyeceğiz. Stokçuluk yapanlara göz yummayacağız." Siyasetin özünde bir hizmet yarışı olduğunu vurgulayan Erdoğan, CHP'nin kol kola olduğu dörtlü çetede terör örgütü, sözde İYİ Parti ve Saadet Partisi olduğunu söyledi.

KILIÇDAROĞLU'NA YÜKLENDİ
CHP'nin başındaki zatın çiftçileri istismar etmeye çalıştığını belirten Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun sürekli yalan söylediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İftira üstüne iftira atıyor. Bu adam siyaset yapamaz. 31 Mart'ta gelin defterini dürelim. CHP'ye gönül verenleri de bu adamdan kurtulsun. Bu zatın meselesi üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Emekçi, üretici, çiftçi dostu olan bizim iktidarımızdır. Çiftçiye 17 yılda 127 katrilyonluk destek ödemesi yaptık. Bu yalın ilk üç ayında 8 milyar 777 milyar liralık desteği sağlamış olacağız" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na söylemlerinden dolayı eleştiren Erdoğan, "Yazıklar olsun sana. Senin haddine mi? Sen ne densiz bir insansın. Bu adama 31 Mart'ta haddini bildirmeyecek miyiz, Osmanlı tokadı atmayacak mısınız? O koltuktan kalkması gerekiyor ama kalkamaz, yapıştı kaldı. 31 Mart'ta CHP'ye gönül veren kardeşlerimi de kurtaralım, yoksa bu gitmez. Her seçimi kaybetti ama koltuğu kaybetmedi" ifadelerini kullandı.

AFETZEDELERE MÜJDE
Antalya’ya 18 tünel yapıp dağları deldiklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Ferhatız, Ferhat dağları delerek Şirine kavuştuk kavuşuyoruz. Ferhat Şirine ulaşacak. Antalya’yı İzmir’e bağlayacak hızlı tren projesi var. Bu hattın etüt çalışması devam ediyor. Antalya’yı güney illerine hızlı trenle bağlayacak olan Antalya, Kayseri hızlı tren hattı ilerliyor. Antalya havalimanı kapasitesini 35 milyon yolcu kapasitesine ulaştırdık. Gazipaşa havalimanı yaptık. Şimdi Batı Antalya havalimanı için çalışma yapıyoruz. 2022 yılına hizmete açacağız. Antalya bizim vitrin, marka şehrimizdir. Antalya'nın 2045 yılına kadar içme suyunu karşılamak için hat kurduklarını kuruyoruz. Antalya'da önceki ay yaşanan hortum felaketinin yaralarını sarıyoruz. Afetzedelerin yaralarını sarmak için 20 milyon lirayı şehrimize gönderdik. Hasar durumuna göre valiliğimiz eliyle bu paraları dağıtacağız" diye konuştu.

ÇALKAYALILARA TAPULARINI VERDİ
Kepez'de mülkiyet sorunun halledildiğini ve Çalkaya'da tapuların verileceğini müjdeleyen Erdoğan, "Kepez’de mülkiyet sorununu hallettik. 43 bin tapu dağıtıldı. Durmak yok yola devam. Fatih Mahallesinde tapu takas işlemlerini tamamladık. Bizimle CHP arasındaki zihniyet farkını göstermesi açısından bunlar çok önemli. Siyasetçi meydanlarda söz verip sonra sözünün üzerine yatan değil, sözünün eri olan kişidir. Antalya’da söylediğini Ankara’ya gidince unutmamaktır. 16 Haziran mitingimizde Çalkaya’da tapu sıkıntısını halletme sözü vermiştik. Yaparsa AK Parti yapar. Söz verdiğimiz gibi 1500 hektarlık Çalkaya’da tapuları dağıtmaya başlıyoruz” şeklinde konuştu.
Erdoğan son olarak Çalkaya Mahallesi'nde oturan 7 vatandaşa tapularını kendi elleriyle verdi. Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kalabalığa çay poşetleri dağıttı ve Cumhur İttfakı'nın Antalya'daki adayları ile birlikte halkı selamladı.
 
CANANI MİLLET OLMAYAN BİZİ ANLAYAMAZ.
Sadece rükuda Allah’ın huzurunda rükuda eğildiklerinin altını çizen Erdoğan, “Cananı millet olmayan sevdası vatan olmayan, bizi anlayamaz. Gönül gözü kapalı olanlar bizim şu muhabbetimizin sırrına eremez. Ankara’ya sıkışıp kanalar bizim sadece son beş yılda 10 kez Antalya’yı ziyaret etmemizi kavrayamaz. 3-5 oy için bölücülere taşeronluk yapanlar bizim mücadelemizi asla idrak edemezler. 17 yıldır gönülden yaparsan gönüller kazanırsın inancıyla vatanımıza milletimize olan vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Biz muhalefet gibi laf değil eser üretiyoruz. Biz CHP’nin başındaki zat gibi iftira değil hizmet üretiyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN ERDOĞAN 3. ETAP RAYLI SİSTEMİN TEST SÜRÜŞÜNÜ YAPTI
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Kepez Turgut Özal Spor Salonu önünde düzenlenen mitingde halka hitap etmesinin ardından, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 ay gibi dünya rekoru bir sürede tamamlanan 3. Etap Raylı Sistem’in 10 kilometrelik Varsak-Otogar hattının hizmete açılışını gerçekleştirdi. Vatman koltuğuna oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’den raylı sistem hattıyla ilgili bilgiler aldı. Ardından test sürüşünü gerçekleştiren Erdoğan, korna çalarak çevredeki vatandaşları selamladı.

Faruk ÇELİK, Ramazan BOZCA, Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...