'İSTİKLAL' ATEŞİ

MEHMET ÂKİF ERSOY’A VEFA, MİLLİ MARŞIMIZA SADAKAT…

Güncel 13 Mart 2018 10:21
'İSTİKLAL' ATEŞİ
-A +A

Kültür Memur-Sen İl Temsilcisi Esat Esmeray, Mehmet Âkif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kabul edilişinin 97’nci yılını idrak etmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. 

İstiklal Marşının Meclis’te kabulünün 97’nci yıldönümü münasebetiyle açıklama yapan Kültür Memur-Sen İl Temsilcisi Esat Esmeray, Mehmet Akif’in ‘Allah bir daha yazdırmasın’ dediği İstiklal Marşının, kağıt üzerine mürekkeple değil, destansı bir mücadelenin teslim olmaz, dize getirilmez, yenilmez ruhuyla, tarihin unutulmaz sayfasına ve kanla yazıldığını söyledi.

MİLLETİMİZİN AHİTNAMESİDİR
Esmeray, “İstiklal Marşı, ancak istiklalle birlikte anlamlı olan imanın, imanla yaşayan istiklalin ne pahasına olursa olsun korunacağının yeminidir. O milletimizin tarihi ahitnamesidir” diye konuştu. İstiklal Marşı’nın kabul edildiği 12 Mart’ın, tarifsiz acılarla, dayanılmaz sıkıntılarla yazdığımız şerefli tarihin taçlandığı gün olduğunu belirten Başkan Esmeray şunları kaydetti:

GURUR GÜNÜ: 12 MART

“12 Mart onur ve gurur günümüzdür. Çünkü 12 Mart, Malazgirt’ten başlayıp Mohaç’ta, Kosova’da süren, Çanakkale’de çelikleşen özgür var olma iradesinin, en son 15 Temmuz’da yeniden istiklal kararlılığından bir milim bile geriye gitmeyen yüksek şuurun canlı kaldığının ve canlı kalacağının bir kez daha anlaşıldığı gündür. En son Afrin’de mazlum ve mağdurların kurtuluşu için yürüttüğümüz özgürlük ve adalet savaşında dost düşman bunu bir kez daha görmüştür.”

BİRLİK BERABERLİK VURGUSU
Kültür Memur-Sen olarak kutsal emaneti nesilden nesile devretmede üzerlerine düşen hiç bir sorumlulukta ihmalkar davranmadıklarını ve davranmayacaklarını söyleyen Esmeray, milli birlik ve beraberliğin içeriden ve dışarıdan saldırı altında olduğu günlerde iman ve istiklal ateşini tutuşturan, ruhun daima millet onurunun şaşmaz istikameti olmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Kültür Memur-Sen İl Temsilcisi Esat Esmeray, Millî Mücadele şehitlerimizi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

Kaynak : Faruk ÇELİK, Fotoğraf: Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Konseyden deprem uyarısı

Konseyden deprem uyarısı

18:00 13 Aralık 2018
Kahreden intihar

Kahreden intihar

10:35 13 Aralık 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...