‘Hayvancılığı destekleyeceğiz’

Konyaaltı'nın yaylalarında göçebe olarak hayvancılıkla uğraşan aileleri ziyaret eden Belediye Başkanı Semih Esen, hayvancılığın geliştirilmesi noktasında gerekli desteği sağlayacaklarını söyledi

Politika 11 Temmuz 2019 19:12
‘Hayvancılığı destekleyeceğiz’
-A +A

Konyaaltı'nın yaylalarında göçebe olarak hayvancılıkla uğraşan aileleri ziyaret eden Belediye Başkanı Semih Esen, hayvancılığın geliştirilmesi noktasında gerekli desteği sağlayacaklarını söyledi.

Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı'nda hayvancılıkla uğraşan ailelere destek olmak amacıyla ilçenin kırsal bölgelerinde incelemede bulundu. Başkan Esen'e Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Özhan Nacar, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Canan Otruş, Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Saygılı eşlik etti.

Başkan Esen, Kaymakam Köten ve beraberindeki heyetle ilk olarak Sinan Değirmeni bölgesinde eski tahıl ambarlarının bulunduğu alanı gezdi. Başkan Esen, tahıl ambarlarının bulunduğu alanın yayla turizmine kazandırılabileceğine dikkat çekti. Başkan Esen, Sinan Değirmeninde yaşayan Mevlüt Uygun'u evinde ziyaret ederek, sohbet etti.

Esen, daha sonra Harımyurt Yaylası'nda hayvancılık yapan aileleri ziyaret etti. Esen ve beraberindekiler, Bakırtepe mevkiinde yaşayan Fatma, Şadiye ve Sultan Koçbaba kardeşlerin hayvancılık yaptığı yeri inceledi. Başkan Semih Esen, Konyaaltı'nın kırsal bölgelerinde küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapıldığına dikkati çekerek, “Konyaaltı'nın yaylalarında hayvancılık önemli bir yere sahip. Göçebe olarak hayvancılık yapan ailelerin yaşam koşullarını yerinde inceledik. Yaşam koşullarının düzeltilmesi ve hayvancılığın gelişmesine katkı sağlamak adına belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız. Hayvancılığını sürdürebilmesi noktasında çeşitli desteklerimiz olacak" dedi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...