‘DSP umut olacak’

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak "DSP'ye olan ihtiyacın farkındayız. DSP olarak bu seçimlerde temsil edilemediğini düşünen, seçim heyecanını kaybetmiş binlerce vatandaşımıza bir umut kapısı olacağız" dedi

Politika 9 Ocak 2019 15:02
‘DSP umut olacak’
-A +A

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak "DSP'ye olan ihtiyacın farkındayız. DSP olarak bu seçimlerde temsil edilemediğini düşünen, seçim heyecanını kaybetmiş binlerce vatandaşımıza bir umut kapısı olacağız" dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak, ilçe başkanları, DSP Kepez  Belediye Başkan aday adayı Emekli Astsubay Ünal Sunay ve bir grup partili Antalya Tenis İhtisas Kulübü Lokali'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. DSP'nin 31 Mart yerel seçimlerine katılacak 13 partiden biri olduğunu ifade eden İl Başkanı Ahmet Çakmak, "Sol Parti olarak yerel seçimlerin öneminin ve bu seçimlerde DSP'ye olan ihtiyacın farkındayız” ifadelerini kullandı.

İHTİYACIN FARKINDAYIZ
Çakmak, “Ülke tarihinin en bunalımlı günlerinden geçiyoruz. Demokrasimiz tek adam rejimi ile yara almış, hukukun üstünlüğü tartışılır hale gelmiş, 16 yıllık lâle devri bitmiş, ekonominin yarattığı tahribat, işsizlik, geleceğimize dair karamsarlık ve gözyaşı getirmiştir. Hayat yüzde 50 ile yüzde 100 arasında pahalanmış, üretim durma noktasına gelmiş, fabrikalar bir bir kapanıyor. İflaslar konkordatolar peş peşe geliyor. İşsizlik tarihimizin en yüksek seviyesinde. Emekliler perişan, kadın ve çocuk tacizleri hız kesmiyor. İç ve dış barış bozulmuş, iktidar gerginlikten beslenmeye, kutuplaştırarak iktidarını sürdürmeye devam ediyor" dedi.

SERİK'TE HABALI
DSP'nin 31 Mart seçimlerinde seçim heyecanını kaybetmiş ve temsil edilemediğini düşünen binlerce vatandaşa umut kapısı olacağını iddia eden Çakmak, şöyle konuştu:

"Belki Cumhuriyet tarihimizde ilk defa heyecansız umut vaat etmeyen bir seçim süreci yaşıyoruz. Sandığa gitme oranının en düşük seviyede olacağı tehlikesiyle karşı karşıyayız. DSP olarak bu seçimlerde temsil edilemediğini düşünen, seçim heyecanını kaybetmiş binlerce vatandaşımıza bir umut kapısı olacağız. DSP Atatürk ilkelerine bağlı, tam bağımsızlıkçı demokratik sol değerleri halkçı anlayışla savunan gücünü sadece halktan alan eşitlikçi ve özgürlükçü bir partidir. Bizi diğer partilerden ayıran saygıdeğer kurucu genel başkanımız ve ölümsüz liderimiz Bülent Ecevit'le özdeşleşen ‘Ne ezen ne ezilen insanca hakça bir düzen’ şiarımızdır"

Çakmak ayrıca, DSP'nin Serik adayının ilçede 3 dönem görev yapan MHP'li eski başkan Mehmet Habalı olduğunu belirterek, "Diğer adaylarımız henüz netleşmedi. DSP Antalya İl Örgütü olarak bir taraftan aday adayı başvurularını kabul ediyor, diğer taraftan seçim hazırlıklarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Kaynak : Yıldız ÇİÇEK, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...